Zobārstniecības klīnika Concordia, ieguldot aptuveni 70 tūkstošus eiro, atver filiāli Taškentā

2018. gada 15. oktobris plkst. 12:02
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Ieguldot aptuveni 70 tūkstošus eiro, «Concordia» paplašinās ārzemēs un tādējādi palielina pakalpojuma noietu.

Zobārstniecības klīnikas «Concordia» īpašnieks un ortodonts Māris Gržibovskis stāsta, ka pārstāvniecība Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā atvērta vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šajā pilsētā uzņēmējam dzīvo draugi un izdevās atrast labus speciālistus, kuri ir atvērti inovācijām, bija gatavi mācīties un tagad var nodrošināt atbilstošu pakalpojuma kvalitāti. Otrkārt, šāds solis ļauj paplašināt sava pakalpojuma noietu, jo Latvijas tirgus nav ļoti liels, turpretī Taškentā dzīvo vairāk cilvēku nekā visā Latvijā kopā. Treškārt, tur šāds pakalpojums – zobu taisnošana un sakodiena korekcija ar kapēm, «Invisalign» sistēmu – nebija pieejama.

Klīnikā strādā sava komanda, bet arī M. Gržibovskis uz turieni neregulāri dodas. «Tomēr galvenais, ka ārstēšanas plāna izstrāde un ārstēšanas kontrole notiek «mākonī», viss ir digitālā formātā un Mārim ir piekļuve visiem pacientiem un viņš arī dod gala apstiprinājumu pirms uzsākt ārstēšanu. Var teikt, ka Māris ir galvenais ārsts un pārējie strādā viņa uzraudzībā,» skaidro Juris Prančs, zobārstniecības klīnikas «Concordia» vadītājs.

Kopējās investīcijas filiāles izveidē bija aptuveni 70 tūkstoši eiro.

Rīga un Taškenta ir savā ziņā atšķirīgi tirgi, bet J. Prančs sliecas teikt, ka Taškenta ir tajā stadijā, kur Latvija bija pirms pāris gadiem, kad vienkārši nav pieredzējuši speciālisti, kuri šo pakalpojumu spēj nodrošināt un potenciālajiem pacientiem nav informācijas, ka ir šādas iespējas. «Pēdējā laikā redzams, ka parādās informācija par ārstēšanu ar kapēm. Pateicoties interneta resursiem ir kaut kāda informācija un ir kustība gan no klīniku puses, gan pacientiem,» viņš norāda.

Rīgas klīnika attīstās un strādā saskaņā ar iepriekš izvirzītajiem mērķiem. 2017. gadu uzņēmums pabeidza vairāk nekā 700 tūkstošu eiro apgrozījumu, bet šogad plāno vismaz 30% pieaugumu.

DB jau rakstīja, ka zobārstniecības klīnika «Concordia» tika izveidota 2015. gada. «Kā visi ortodonti Latvijā, kādu laiku strādāju Stomatoloģijas institūtā. Vienā brīdī gribēju pamēģināt kaut ko jaunu un nobriedu tam, ka ir vērts atvērt savu klīniku. Lielā kolektīvā reizēm ir grūti attīstīt jaunas lietas,» iepriekš norādīja M. Gržibovskis. Latvijā ortodontu nav daudz, kas nozīmē, ka iespējas saņemt šo pakalpojumu ir ierobežotas. Vienlaikus statistiski problēmas ar sakodienu ir teju 90% pacientu, un tikai reizēm ir vizuāla nepieciešamība pēc zobu taisnošanas. Biežāk nepareizs sakodiens veicina zobu nodilumu, locītavu problēmas u.c. Tieši mazais ortodontu skaits M. Gržibovskim lika aizdomāties, ka tirgū ir vieta specializētai klīnikai.

Papildu tradicionālai ortodontijai jeb zobu taisnošanai ārstēšanā M. Gržibovska klīnikā tiek pielietota arī neirodontijas metode, kas regulē žokļu un zobu attiecību balansu ar pacienta ķermeni.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds