Žogi traucē biznesam

Autors: Sandra Dieziņa
2010. gada 27. maijs plkst. 8:38

Žogu sistēma akcizēto preču noliktavās loģistikas biznesam rada papildu izdevumus un sadārdzina pakalpojumus.

Loģistikas uzņēmumu Dominante LS un Trialto Latvia valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Vecvanaga veiktie aprēķini liecina, ka janvārī vienā no šīm zonām bija aizņemta ap 27 % teritorijas, savukārt par pārējo uzņēmējam bija jāmaksā kā par tukšu gaisu, kas uzglabāšanas izmaksas konkrētām precēm sadārdzināja pat trīs reizes.

Nozarē strādājošie uzņēmēji jau rosinājuši izmaiņas valdības noteikumos, bet pagaidām nav skaidrības, kad tas varētu notikt.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 662 Akcīzes preču aprites kārtība licence komercdarbībai ar akcīzes precēm teritorijas, ēkas vai telpas plānā norādītā atsevišķā tehnoloģiski norobežotā vietā tiek izsniegta tikai vienam komersantam, kas savukārt nozīmē - ja loģistikas pakalpojumu sniedzējs apkalpo vairākus klientus ar dažādu preču portfeli, tad viņam noliktavas teritorijā jāveido atsevišķas ar žogiem norobežotas zonas, lai tur izvietotu tikai šī viena partnera preci. Šajā zonā nevarot turēt citu partneru preci un tāpēc bieži šīs nodalītās zonas stāv pustukšas, kas ir ļoti neefektīvi un rezultātā sadārdzina sniegto pakalpojumu cenu un attiecīgi arī preces cenu gala patērētājam.

 

Atslēgvārds