Papildināta - Sabrukušajā Maximā pagājušajā naktī nav atrasts neviens jauns traģēdijas upuris

2013. gada 25. novembris plkst. 7:35
Autors: Db.lv - LETA
Dalies ar šo rakstu

Pirmdienas rītā Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās mirušo skaits palicis nemainīgs - 54, Db.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. 

Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji. 

VUGD pārstāve Viktorija Šembele pirmdienas rītā Db.lv stāstīja, ka darbi uz priekšu rit lēnām, un konstrukciju nojaukšanā tiek ievērota piesardzība. Viņa pauda, ka šobrīd nav zināms, cik ilgi darbi vēl ritēs, bet steiga šobrīd var radīt tikai sarežģījumus. 

Palīdzēt ieradušies arī VUGD darbinieki ārpus sava darba laika.

Palīdzību sniedz arī krīzes centrs Skalbes, piemēram, strādājot ar cietušo un bojāgājušo tuvniekiem.

Kā informē Valsts policijas pārstāvji, izmantojot veikala videonovērošanas kameru ierakstus, Kriminālistikas pārvaldes darbinieki ir izveidojuši karti, pēc kuras noteikuši aptuvenās vietas tirdzniecības centrā, kur īsi pirms nogruvuma bija atradušies apmeklētāji. Karti šobrīd izmanto glābēji.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā daļēji sabruka lielveikals Maxima Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā.

Valsts policijā saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, notiek tā izmeklēšana.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, minētais Maxima veikals tika atklāts 2011.gadā, kad tas tika atzīts par vienu no trim labākajiem Latvijas arhitektūras darbiem. Maxima (XX) veikalā ieguldītās investīcijas bija plānots atpelnīt septiņu līdz astoņu gadu laikā, toreiz sacīja Maxima Latvija vadītājs Gintars Jasinsks. Investīciju apmērs veikalā veidoja 1,16 miljonus eiro (812 000 latu).

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds