«Žuļikiem» Rīgas domē mazāks darbības lauks

2011. gada 20. janvāris plkst. 14:23
Autors: Jānis Lasmanis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Iespēja, vienu lielu iepirkumu sadalot vairākos mazākos izvairīties no publiskā iepirkuma likuma prasībām un «izbīdīt» to saviem cilvēkiem, Rīgas domē vismaz teorētiski tiks likvidēta.

Rīgas dome izstrādājusi un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja ir apstiprinājusi pretkorupcijas stratēģijas realizēšanas plānu, kurā viens no punktiem paredz izstrādāt normatīvo bāzi preču un pakalpojumu iepirkumiem līdz 3000 latu un publiskajiem būvdarbiem, kuru izmaksas nepārsniedz 10 tūkstošus latu.
Šobrīd publisko iepirkumu likums reglamentē pakalpojumu un preču iepirkumus sākot no 3000 latu un būvdarbus - sākot ar 10 tūkstošiem.

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centra vadītājs Sergejs Novikovs stāstīja – fakts, ka mazie iepirkumi nevienā likumā netiek regulēti negodīgiem pašvaldības ierēdņiem vismaz teorētiski dod iespēju šmaukties sadalot vienu lielu iepirkumu vairākos mazos, kas nepārsniedz 3000 latu vērtību un darījumu veikt ar sev tīkamiem uzņēmumiem.
Kā piemēru viņš minēja biroja papīra iepirkšanu, ko teorētiski var veikt centralizēti vienreiz gadā, bet var arī pirkt katru otro mēnesi par cenām, kas neatbilst pašvaldības interesēm, bet ierēdnis kabatā vēl var ielikt mazu «pateicību» no papīra pārdevēja. 

Populārākās ziņas

Nepalaid garām