Zviedrijā nelegālo alkoholu neiznīcina

2007. gada 27. jūnijs plkst. 9:52
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Zviedrija atradusi veidu, kā izmantot nelegāli ievesto alkoholu - alus, vīns un spirts tiek izmantots biodegvielas ražošanai, ziņo National Geographic. Tādējādi nelegālais alkohols netiek iznīcināts, bet palīdz darbināt tūkstošiem vieglo automašīnu, autobusu, atkritumu izvedēju un pat vilcienus Zviedrijā.

Pagājušajā gadā Zviedrijas valdība konfiscēja vairāk nekā 700,000 litrus alkohola, kas bija nelegāli ievesti valstī. Parasti tas tika nodots iznīcināšanai, taču tagad Zviedrija atradusi labāku veidu, kā izmantot šo alkoholu - pārvērst to biodegvielā.

"Šis alkohols, kas iepriekš tika iznīcināts, tagad tiek pārvērsts par biodegvielu, kas ir draudzīga videi," akcentējusi Zviedrijas muitas pārstāve.

Taču pārstrādāts alkohols ir tikai daļa no alternatīvās degvielas, kas tiek izmantota Zviedrijā. 2004.gadā vairāk kā viena ceturtdaļa no enerģijas, kas tika patērēta Zviedrijā, pamatā bija atjaunojamie resursi. Galvaspilsētā Stoholmā viena ceturtdaļa pilsētas autobusu brauc ar etanolu vai biogāzi. Turklāt pērn Zviedrijas valdība paziņoja, ka līdz 2020.gadam Zviedrija kļūšot par pirmo valsti, kas neizmanto naftas produktus (oil-free country).

Sadedzinot vienu litru benzīna, rodas 2,5 kilogrami oglekļa dioksīda. Aizstājot 5 miljonus litru benzīna ar 5 miljoniem kubikmetru biogāzes, tiek novērsta 12,000 tonnu oglekļa dioksīda izplūde gaisā.    

Pašlaik 40,000 - vai viens procents - no Zviedrijas četriem miljoniem automašīnu brauc ar alternatīvo degvielu. Pagājušajā mēnesī Zviedrijā tika uzsākta jauna "zaļo" automašīnu bonusu programma, kas šādu jaunu automašīnu īpašniekiem paredz piešķirt 1,400 ASV dolārus skaidrā naudā no Zviedrijas budžeta. Tas ir apbalvojums par "zaļas" automašīnas izmantošanu.

Vairāk lasiet šeit.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām