Zviedrijā taps videi draudzīgs hobitu ciemats 

Uz Zviedrijas salas drīzumā taps reālās dzīves hobitu ciemats. Dīvainais mājokļu projekts tiek dēvēts par pirmo tādu pasaulē, vēsta thelocal.se.

Lelde Petrāne, 2013. gada 07. oktobris plkst. 15:01

Hobiti ir autora Dž. R. R. Tolkīna izdomātas būtnes, kas izceļas ar savu mazo augumu un miermīlīgo dabu. Hobiti pirmoreiz ir pieminēti grāmatā Hobits.

Kā norādījis britu hobitu māju arhitekts Saimons Deils (Simon Dale), hobiti ir videi draudzīgas dzīves paraugs. «Hobiti attēlo cilvēkus, kuri dzīvo mierīgu dzīvi harmonijā ar dabu,» viesojoties Stokholmā, stāstījis 35 gadus vecais Deils. Viņš ieradies, lai plānotu 30 māju projektu Muskö, salā, kas atrodas apmēram 40 kilometrus no Stokholmas centra. Salas pirmā hobitmāja būšot gatava līdz 2014. gada vidum, bet visu ciematu esot plānots pabeigt tuvāko gadu laikā.

Zviedrijas hobitu ciemata radīšanā tikšot izmantoti dabiski materiāli - koks, akmens, smiltis, māls, zāle - un mājas tiks veidotas apaļās formās. Projekta mērķauditorija ir pilsētnieki, kuri nedēļu nogalēs un svētku dienās alkst pēc atpūtas dabā.

Energoefektivitāte būs primārais mērķis, apkurei tiks izmantota saule un malka.

Pats Deils hobitmājā esot dzīvojis jau desmit gadus, turklāt kopā ar sievu un diviem bērniem. Šādu ēku būvniecība esot kļuvusi par Deila aizraušanos, taču pēc profesijas viņš ir fotogrāfs.

Dalies ar šo rakstu!