Zviedrijas premjers cer, ka Eiropas ziemeļi kļūs par attīstības zonu

2011. gada 18. februāris plkst. 15:15
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Šodien notiekošās Latvijas un Zviedrijas premjeru oficiālās tikšanās laikā Zviedrijas premjers Fredriks Reinfelds pauda prieku, ka Latvijas ekonomika atveseļojās.

Zviedrijas premjers norādīja, ka saprot to, ko šobrīd pārdzīvo Latvija, jo atceroties, ka arī Zviedrija 90-to gadu sākumā cieta no recesijas un tai nācās krasi samazināt budžeta deficītu.

F. Reinfelds pauda pārliecību, ka Latvijas ekonomikai augt palīdzējusi dažādu nozīmīgu reformu īstenošana un izteica cerību, ka dažādu industriālo reformu dēļ Eiropas ziemeļi (tostarp Latvija) varētu kļūt par attīstības zonu. Tāpat F. Reinfelds apliecināja, ka Latvija Zviedrijai paliek tuvs un uzticams partneris.

Arī Latvijas premjers Valdis Dombrovskis norādīja, ka šo gadu laikā ar Zviedriju ir attīstījusies ļoti nozīmīga ekonomiskā sadarbība starp Latviju un Zviedriju un vēlētos, lai Zviedrijas uzņēmēji turpinātu investēt Latvijā. V. Dombrovskis arī izteica cerību, ka būtu vēlams, ka zviedru investīcijas sasniegtu arī Latvijas ražošanas sektoru ne tikai tradicionāli dominējošās zviedru investīciju sfēras, piemēram, finanšu sektorā.

Tāpat Latvijas premjers informēja, ka runāts par sadarbību ar Zviedriju vairākās citās jomās, piemēram, izglītības, enerģētikas, lauksaimniecības un reģionālās politikas jautājumos.

Dalies ar šo rakstu