Pirmdienas pusdienlaikā pieaugušas 95. un 98. markas benzīna cenas. Statoil skaidro, ka benzīna cenu kāpumu veicina pieprasījuma palielināšanās Āzijā un Rietumeiropas valstīs.

Degvielas mazumtirgotāja Statoil degvielas uzpildes stacijā (DUS) Muitas ielā 95. markas benzīns pirmdienas pusdienlaikā maksāja 1,039 latus par litru, novēroja Db.lv.

Savukārt 98. markas benzīns maksāja 1,069 latus litrā, bet dīzeļdegviela 0,99 latus litrā. Kā norāda Latvija Statoil Degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns, aizvadītajā nedēļā benzīna cenas Eiropā joprojām turpināja palielināties, sasniedzot jaunus rekordus.

«Šobrīd degvielas cena par tonnu ir virs 1180 ASV dolāriem. Janvāra sākuma benzīna cena bija ap 950 dolāriem. Savukārt dīzeļdegvielas cena nepalielinājās un patlaban ir nepilni 1060 ASV dolāru atzīmi. Janvārī cena bija 950 ASV dolāri par tonnu,» skaidroja K. Skrābāns.

Viņš norādīja, ka, neskatoties uz jēlnaftas cenu samazinājumu aizvadītajā nedēļā, benzīna cenu kāpumu veicinājusi pieprasījuma palielināšanās Āzijā un Rietumeiropas valstīs.

Degvielas cenu izmaiņas ietekmējušas ziņas par Grieķijas finansiālās un ekonomiskās situācijas risināšanu, saspīlējuma nemazināšanās Persijas līcī, kā arī pozitīvie ASV un Vācijas makroekonomikas dati, sacīja Statoil Degvielas kategorijas vadītājs.

K. Skrābāns arī pastāstīja, ka kopumā degvielas cenas palielinās visā Eiropā, to skaitā arī Baltijas valstīs - Lietuvā cena ir pārsniegusi piecu litu robežu – 95. benzīna cena šajā valstī  šodien ir 5,02 liti (aptuveni viens lats), savukārt Igaunijā litrs 95. benzīna maksā 1,44 eiro (99 santīmi).

Degvielas mazumtirgotāja Lukoil Baltic DUS Satekles ielā 98. markas benzīns pirmdienas rītā maksāja 1,027 latus par litru, 95. markas benzīns – 99,7 santīmus par litru, bet dīzeļdegviela 97,5 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra