Šonedēļ sāksies darbi, lai līdz mēneša beigām piecās vietās, kurās ir intensīva auto satiksme un arī gājēju kustība, Liepājā uz brauktuvēm izveidotu ātrumu ierobežojošos vaļņus, informēja pilsētas pārstāvis Aigars Štāls.

Piemēram, Liedaga ielā no sintētiskā materiāla izgatavotie, taču šobrīd bojātie vaļņi tiks demontēti un to vietā ierīkoti no asfaltbetona veidoti divi ātruma šķēršļi.

SIA Komunālā pārvalde Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons skaidro, ka no polimēriem gatavotie vaļņi, kādi iepriekš izmantoti pilsētā, ātri bojājas, tie nav draudzīgi automašīnu piekarei, turklāt šādu vaļņu kopšana vai nomaiņa prasa vairāk līdzekļu, «tie vairāk piemēroti uzņēmumu iekšējām teritorijām, kurās nav tik intensīva satiksme».

Paaugstinājumi uz brauktuvēm tiks izbūvēti atbilstoši Domes Transporta infrastruktūras komisijas lēmumiem, kas pieņemti, izskatot iedzīvotāju priekšlikumus vai sūdzības.

Parasti komisija ātruma vaļņu jeb tautā saukto «guļošo policistu» izveides vietas izvēlas uz brauktuvēm pie izglītības iestādēm, iepirkšanās centriem, iekškvartālu tuvumā. Bez Liedaga ielas «gulošos policistus» šogad izbūvēs arī Siguldas, Cieceres, Imantas un Dzintaru ielā.

Ceļa ātruma vaļņu izbūvi asfaltbetona segumu uzturēšanas darbu ietvaros veiks SIA Ceļu, tiltu būvnieks. Darbu izmaksas plānotas aptuveni 5000 eiro apjomā.

Kopumā Liepājas pilsētas ielās šobrīd ir izbūvēti 32 autotransporta kustības ātrumu ierobežojoši vaļņi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra