Šodien a/s Ventspils zivju konservu kombināts akcijas tirgū tiek pieprasītas jau par 8 santīmiem gabalā. Pagaidām darījumi nav notikuši, jo tirgū nav neviena akciju pārdevēja.

Jāatgādina, ka a/s Ventspils zivju konservu kombināts lielākais akcionārs, a/s Ventspils tirdzniecības osta ir izteikusi akciju atpirkšanas piedāvājumu uzņēmuma mazākumakcionāriem. Vienas akcijas cena atpirkšanā ir 9 santīmi, kas ir uzņēmuma akcijas bilances vērtība. Akciju atpirkšanas piedāvājums ir spēkā līdz 10. jūlija plkst. 14 - līdz šim brīdim akcionāram, kas vēlas pārdot akcijas, ir jāiesniedz uzdevums savam kontu turētājam.

Akciju atpirkšanas piedāvājums ir labs iemesls, lai atbrīvotos no nelikvīdām akcijām, kuru reālā (bilances) vērtība gadu no gada samazinās. Jāatzīmē, ka uzņēmums nākotnē, visticamāk, kļūs par slēgtu akciju sabiedrību, līdz ar to akcionāri, kas nerealizēs akcijas atpirkšanas piedāvājumā, tās, iespējams, vairs nevarēs realizēt nekad.

Jebkurā gadījumā, ieguldījums Ventspils zivju konservu kombināta akcijās ir jānoraksta zaudējumos - akcijas cena 1997. gadā bija virs 3 latiem, publiskajā piedāvājumā par sertifikātiem tās cena bija apmēram 60 santīmi (izejot no tā laika sertifikāta tirgus cenas). Tomēr, pieņemot akciju atpirkšanas piedāvājumu, akcionārs vismaz var iegūt naudu pusdienām pie nosacījuma, ja tam pieder ne mazāk kā 200 akciju. Atskaitot izdevumus, kas ir saistīti ar vērtspapīru konta atvēršanu, akciju dereģistrāciju un uzdevuma iesniegšanu, reālais ieguvums būs apmēram 6 - 10 Ls (atkarībā no kontu turētāja noteiktajām maksām).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra