Modernizāciju atbalstīs arī turpmāk

Finanses
2015. gada 26. novembris 09:00

Arī šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā vairākas programmas ir vērstas uz ražošanas modernizāciju, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Kristīne Ilgaža, Lauku atbalsta dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, informē, ka arī šajā plānošanas periodā (2014.–2020. g.) ir pasākumi, kuru ietvaros iespējams saņemt atbalstu ražošanas iekārtu iegādei. Viens no tiem ir pasākuma Ieguldījumi materiālajos aktīvos apakšpasākums Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē, kurā kopējā visam periodam paredzēta summa ir 75,6 miljoni eiro.

Šajā programmā jau ir noritējušas divas projektu iesniegumu pieņemšanas kārtas. Trešā kārta tiks izsludināta pēc tam, kad stāsies spēkā Ministru Kabineta noteikumu grozījumi par kārtību, kādā piešķir valsts un ES atbalstu atklātu projektu konkursu veidā pasākumā Ieguldījumi materiālajos aktīvos. «Provizoriski projektu iesniegumu pieņemšana varētu notikt, sākot ar 2016. gada janvāri,» teic K. Ilgaža.

Atbalstu iespējams saņemt arī programmā Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde, kur kopumā visā plānošanas periodā paredzēti 44,6 miljoni eiro.

Šobrīd ir noslēgusies pirmā projektu pieņemšanas kārta, kuras kopējais pieejamais finansējums bija 8 miljoni eiro. Vēl viena aktīva programma ir Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā, kam visā plānošanas periodā plānoti 34 miljoni eiro. Arī šajā programmā ir noslēgusies pirmā projektu pieņemšanas kārta, kuras kopējais pieejamais finansējums bija 8 miljoni eiro. Abās šajās programmās nākamās projektu iesniegšanas kārtas varētu tikt atvērtas 2016. gada sākumā.

2014.–2020. gada plānošanas periodā ir paredzēts atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai.

Aktivitātes ietvaros pieejamais ES finansējums ir 21,7 miljoni eiro, maksimālā atbalsta intensitāte – 35%.

Visu rakstu Modernizāciju atbalstīs arī turpmāk lasiet 26. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra