Divu mēnešu laikā SEB banka apstiprinājusi 41 aizdevumu ar valsts galvojumu ģimenēm mājokļa iegādei, informē bankas pārstāve Kristīne Martinsone.

Divas trešdaļas (66%) no tiem paredzēti ģimenes mājvietas iegādei Latvijas reģionos, bet 34% jeb 14 ģimenes iegādāsies īpašumu galvaspilsētā. Kopumā attīstības finanšu institūcija Altum līdz 11. maijam apstiprinājusi valsts garantijas 177 mājokļu aizdevumiem.

Astoņi aizdevumi piešķirti ģimenēm, kas iegādājas mājokli Liepājā, četras ģimenes izvēlējušās īpašumus Salaspilī, bet vēl trīs ģimenes – mājvietu Jūrmalā. Iespēju iegādāties mājokli ar valsts atbalstu izmantojušas arī ģimenes Daugavpilī, Jēkabpilī, Lielvārdē, Ikšķilē, Ērgļos, Cēsīs, Valmierā, Mārupē, Baložos, Iecavā, Saldū un Grobiņā.

SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere norāda, ka ar valsts atbalsta programmas palīdzību ir izdevies ne vien būtiski uzlabot ģimeņu ar bērniem iespējas iegādāties savu mājokli, bet arī uzlabot mājokļu aizdevumu pieejamību reģionos. Iespēju īpaši aktīvi izmanto gan galvaspilsētas pievārtē, gan tālākos reģionos dzīvojošās ģimenes.

Vidējā aizņēmuma summa ir 42 tūkstoši eiro un kopējais SEB bankas apstiprināto līdzekļu apjoms Altum īstenotajā valsts atbalsta programmā ģimenēm pārsniedz 1,7 miljonus eiro. 29% no apstiprinātajiem aizdevumiem ir paredzēti mājas iegādei, bet 71% aizdevumu tiks izmantoti dzīvokļa iegādei.

Lielākajā daļa jeb 63% no ģimenēm, kas izmanto valsts atbalsta programmu mājokļa iegādei, ir viens bērns. Vidējais pirmās iemaksas apjoms mājokļa iegādei ar valsts atbalsta programmā ir 13% no īpašuma vērtības un vidējais aizdevuma atmaksas termiņš – 20 gadi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra