Ainara Šlesera piedāvātais modelis investoru piesaistei, pārdodot pilsonības, vērtējams tāpat kā iepriekš plaši izskanējušais par nekustamā īpašuma pirkšanu piešķirto uzturēšanās atļauju likums, proti kā politisks lēmums par to, kādus investorus vēlamies piesaistīt, uzskata Latvijas Ārvalstu investoru padomes izpilddirektors Ģirts Greiškalns.

Viņš uzskata, runa esot par to, kādus ārvalstu ieguldījumus vēlamies. Turklāt svarīgi esot izvērtēt, kādas tad priekšrocības ir Latvijas pilsonībai salīdzinājumā ar citām valstīm. «Latvijā šobrīd netiek piešķirta dubultpilsonība, tāpēc potenciālajam investoram būtu jāatsakās no savas līdzšinējās pilsonības. Lēmumus par investīcijām kādā konkrētā valstī nepieņem, vadoties tikai no viena aspekta, tāpēc jāizvērtē, kādas vēl priekšrocības Latvija var piedāvāt, jo mums investoru piesaistē ir jākonkurē ar visām citām valstīm. Tas ir politisks lēmums.» Viņš ir skeptisks par to, vai ar pilsonības pārdošanu vien pietiks, lai izkonkurētu citu valstu piedāvājumus.

Db.lv jau ziņoja, ka šorīt viens no partiju apvienības Par labu Latviju līderiem, Saeimas deputāts Ainārs Šlesers intervijā raidījumam 900 sekundes ieteica valsts parāda atdošanai nepieciešamos līdzekļus iegūt, pārdodot Latvijas pilsonību bagātiem ārvalstu investoriem par ziedojumu miljona eiro apmērā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra