No nākamā gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam mājsaimniecības par gāzi maksās mazāk, liecina AS Latvijas Gāze informācija.

Mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto ēdiena pagatavošanai un ūdens sildīšanai, gadā patērējot līdz 500 kubikmetriem dabasgāzes, tarifs samazināsies par 2,4% un būs 584,84 eiro par tūkstoti normālkubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un akcīzes nodokļa.

Savukārt tām mājsaimniecībām, kuras gāzi izmanto apkurei un patērē no 500 līdz 25 000 normālkubikmetru gāzes gadā, tarifs saruks par 4% un būs 341,03 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem bez PVN un akcīzes nodokļa.

Vairums mājsaimniecību norēķināsies par tarifiem, kas iekļauj PVN un akcīzes nodokli dabasgāzes izmantošanai par kurināmo, attiecīgi maksājot 728,31 un 433,3 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem.

Jau ziņots, ka šajā apkures sezonā gāzes cena būs zemāka nekā iepriekšējā apkures sezonā, intervijā aģentūrai LETA atzina AS Latvijas Gāze (LG) valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Viņš skaidroja, ka gāzes cena ir piesaistīta naftas cenai pasaules tirgū, un LG formula paredz rēķināt naftas vidējo cenu deviņos mēnešos. «Tas nozīmē, ka gāzes cenu vairāk vai mazāk varam prognozēt pa deviņiem mēnešiem. Ja naftas cenas līmenis saglabāsies esošajā līmenī, tad var prognozēt, ka 2016.gada martā un aprīlī gāzes cena Latvijā būs vēsturiski zemākā,» teica Kalvītis.

LG vadītājs pauda pārliecību, ka tuvākajos deviņos mēnešos naftas cena neaugs pārāk strauji, tāpēc prognozējams, ka šajā apkures sezonā gāzes cena būs zemāka nekā pagājušajā apkures sezonā.

Pērn AS Latvijas Gāze nopelnīja 32,03 miljonus eiro, kas ir par 0,4% mazāk nekā 2013.gadā, kad peļņa bija 32,15 miljoni eiro, liecina uzņēmuma revidētais 2014.gada 12 mēnešu finanšu pārskats, kas iesniegts biržā NASDAQ Riga. Latvijas Gāzes neto rentabilitāte 2014.gadā bija 6,4%, bet 2013.gadā - 5,6%.

Latvijas Gāze pērn 12 mēnešos patērētājiem pārdeva 1,29 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2013.gada periodu dabasgāzes realizācija ir samazinājusies par 10,9%.

Lielākais Latvijas Gāzes akcionārs ir Vācijas E.ON Ruhrgas International GmbH, kam pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai Gazprom, bet 16% - SIA Itera Latvija.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra