Patlaban par zīmola Mego veikaliem ir pārveidoti 60% Iki veikalu, informē Mego valdes locekle Irēna Hupenija.

Viņa norāda, ka pārējo 40% Iki veikalu pārveide varētu tikt pabeigta apmēram laikā no 1.septembra līdz 15.oktobrim. «Tā mēs plānojām. Investīcijas ir lielas, summas nenosaukšu, tas lai paliek konfidenciāli.»

Tikmēr līdzšinējiem Iki veikala darbiniekiem darbs tika un tiek piedāvāts. Viņiem piedāvāts strādāt uz tiem pašiem darba apmaksas noteikumiem, bet ar Mego politiku un stratēģiju.

«Darbiniekiem viedokļi un attieksme ir dažāda. Proti, dažs grib strādāt ar degsmi, dažam tas nav pieņemami. Kā jau zināt, visā Latvijā ar darba spēku, jo sevišķi tirdzniecībā, ir problēmas. Turklāt sevišķi lielas problēmas ir vasaras sezonas periodā, tā jau ir vairākus gadus. Tāpēc mēs esam priecīgi par katru darbinieku, kurš grib nākt un strādāt mūsu komandā,» skaidro Hupenija.

Mego attīstības stratēģija ir turpināt strādāt tā, lai bijušie Iki pircēji jūtas Mego veikalos gaidīti un apmierināti, jo jebkura maiņa veikala dzīvē katram pircējam, katram darbiniekam ir pārmaiņa.

«Tāpat šogad plānojām atvērt vēl Mego veikalus. Starp citu, nesen atvērām vienu Mego veikalu Anniņmuižas ielā, Rīgā. Tagad gatavojamies arī atvērt Mego veikalu Alūksnē,» par Mego turpmāko attīstību stāsta Hupenija.

Tiesa, cik lielas investīcijas Mego ķēdes attīstībā un paplašināšanā plānots šogad ieguldīt, Mego valdes locekle neatklāj.

Jau ziņots, ka 26.februārī Konkurences padome (KP) paziņoja, ka pieņēmusi lēmumu atļaut Mego iegādāties 100% Palink kapitāla daļu un tādējādi iegūt savā īpašumā Iki veikalu tīklu.

Veikalu tīkla Iki īpašniece Palink nomainīja nosaukumu uz Lenoka, izpildot vienu no pirkuma līgumā izvirzītajiem Mego nosacījumiem.

Šī gada 1.aprīlī darījums tika pabeigts, un SIA Lenoka pilnībā pieder SIA Mego.

Kā ziņots, pēc darījuma apstiprināšanas 51 mazumtirdzniecības veikals, kurš darbojas ar Iki zīmolu, turpmāk darbosies ar Mego zīmolu.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs lēsa, ka darījuma summa varētu būt mērāma 10-25 miljonu eiro apmērā.

SIA Mego ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas jau kopš 1999.gada. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās - Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī.

Uzņēmuma Mego zaudējumi 2012.gadā bijuši 480 077 eiro. 2011.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 428 634 eiro, bet par 9,8% sarucis uzņēmuma apgrozījums - no 50,37 miljoniem eiro 2011.gadā līdz 50,42 miljoniem eiro 2012.gadā, liecina Firmas.lv informācija.

SIA Mego pamatkapitāls ir 2,99 miljoni eiro, liecina Firmas.lv informācija. Mego īpašnieki ir Mihails Uļmans - 62%, Viktors Karbanovs - 18%, Aleksandrs Morozs - 10% un Grigorijs Vovks - 10%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra