Likumi

1% grib atdot vecākiem

Māris Ķirsons, 02.07.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iespējams, jau 2020. gadā pensijā esošie vecāki saņems 1% no bērnu samaksātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām pensijai, tādējādi seniori būtu ieinteresēti, lai viņu atvases strādātu legāli

Tādu risinājumu piedāvā Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktais Labklājības ministrijas sagatavotais ziņojums par senioru dzīves kvalitātes uzlabošanu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lai šī iespēja kļūtu par realitāti, ir nepieciešams ne tikai pozitīvs Ministru kabineta lēmums šim risinājumam, bet arī attiecīgas normatīvo aktu izmaiņas, kas jāakceptē Saeimai.

Pēc ziņojumā ietvertā aprēķina, vidējā vecuma pensijas piemaksa gadā būs 55,8 eiro, un plānotais vecuma pensijas saņēmēju skaits 2020. gadā tiek lēsts 440 428. Šādas piemaksas ieviešana varētu izmaksāt 24,6 milj. eiro gadā.

Neuzrādīsiet – nedabūsiet

Ideja ir, ka par katru bērnu - iemaksu veicēju viņa vecāks - pensionārs par iepriekšējo kalendāro gadu saņems atbilstošu piemaksu, kas aprēķināta no viņu bērnu veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām iepriekšējā kalendārajā gadā. Piemaksa pie pensijas tiktu novirzīta no tiem darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kuri par iepriekšējo kalendāro gadu veikuši sociālās apdrošināšanas iemaksas vismaz minimālās algas apmērā vismaz sešus mēnešus, neņemot vērā periodus, kuros bērnus - iemaksu veicējus sociāli apdrošinājusi valsts.

Visu rakstu 1% grib atdot vecākiem lasiet 2. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru