Finanses

29% aizņēmēju patēriņa kredītu izmanto automašīnas iegādei

Žanete Hāka, 27.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Gandrīz trešdaļa aptaujāto (29%) izvēlas patēriņa kredītu, lai iegādātos automašīnu, 20% - izmanto bankas finansējumu nelieliem būvniecības darbiem vai remontam, 15% - mājas labiekārtošanai un 12% - sadzīves tehnikas iegādei, liecina SEB bankas veiktās aptaujas rezultāti.

«Neskatoties uz to, ka lielākā daļa iedzīvotāju joprojām uzskata, ka patēriņa kredīti ir risinājums tikai ārkārtas situācijās, daudzi izmanto banku finansēšanas priekšrocības, kad vēlas uzlabot savas dzīves kvalitāti. Turklāt SEB bankas aptaujas rezultāti uzrāda, ka gandrīz puse (46%) rūpīgi izvērtē piedāvājumus un izvēlas to, kur ir labāki nosacījumi. Tikai 16% aptaujāto atbild, ka viņiem svarīgākais ir saņemt finansējumu pēc iespējas ātrāk, tāpēc viņi būtu gatavi vērsties pie ātro kredītu izsniedzējiem,» skaidro SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Aptaujas rezultāti arī uzrādīja, ka daļa iedzīvotāju joprojām neuzskata, ka lēmums par patēriņa kredītu jāpieņem atbildīgi. Piemērām, 33% aptaujāto nepiekrīt apgalvojumam, ka patēriņa kredītu var atļauties tikai tie, kas ir spējīgi maksāt procentus.

Nosaucot visērtākās iespējas pieteikties patēriņa kredītam, lielākā daļa respondentu (67%) izvēlas internetbanku.