5 iemesli, kāpēc ziema ir īstais brīdis jaunas dārza tehnikas nolūkošanai 

Jaudīga dārza tehnika ir nopietna investīcija, tādēļ lēmumam par iegādi jābūt pamatotam un pārdomātam. Nesezona, kad aiz loga ir tumšs, kluss un apsnidzis, ir īstais laiks, kad pārdomāt pirkumus nākamajam darba cēlienam. Lūk, pieci iemesli, kāpēc ir vērts nopietnus lēmumus pieņemt tieši ziemā!

Husqvarna, 21.12.2019

1. Nav steigas

Tehnika, kas tiek iegādāta dārza sezonas laikā, visbiežāk ir akūti nepieciešama, līdz ar to šī nepieciešamība darbojas kā spiediens un steidzina lēmuma pieņemšanu. Ziemā savukārt nav nekādu neatliekamu darbu dārzā, tādēļ mierīgi var apdomāt visus par un pret, izsvērt vajadzības un pārskatīt budžetu.

2. Tirgotāju cenu politika

Aktīvi sekojot piedāvājumam ilgākā laika posmā, iespējams izvēlēties labāko brīdi, kad tiek piedāvāta izdevīgākā cena. Piemēram, robotizētais zāles pļāvējs ir dārgs pirkums, taču reti – akūts. Attiecīgi pirms iegādes var mierīgi pārlūkot piedāvājumu, noskaidrot tirgotāju atlaižu politiku un iegādāties tieši tad, kad cena ir vislabākā.

3. Ir laiks atsauksmju apkopošanai

Garajos ziemas vakaros itin viegli var atrast kādu brīvu brīdi, lai pārlūkotu atsauksmes un noskaidrotu visus svarīgos jautājumus gan par lietošanu, gan apkopi.

4. Robotizētais zāles pļāvējs kā dāvana

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks. Un kāpēc gan lai dāvana nevarētu būt robotizētais zāles pļāvējs, ja ir skaidrs, ka dāvanas saņēmējs jau sen pēc tāda tīko? Vai, gluži otrādi – vēl nemaz nenojauš, cik ļoti viņa ikdienu var atvieglot šāds aparāts.

5. Ir laiks iepazīties ar lietošanas pamācību

Ja ierīce ir nopirkta laikā, kad to reālā darbā pārbaudīt nav iespējams, tad labākais, ko var darīt, nepacietīgi gaidot jauno darba cēlienu, – skrupulozi iepazīties ar lietošanas pamācību un lietošanas vadlīnijām. Nereti daudzas ierīces tiek ekspluatētas, līdz galam nenoskaidrojot visas nianses. Tas mēdz būt izšķiroši svarīgi, lai nodrošinātu maksimāli ilgu darba laiku.

Jaunākā dārza tehnika – robotizētais zāles pļāvējs

Sadzīves tehnikas veikalos savu uzvaras gājienu svin roboti putekļsūcēji. Nu jau kādu laiku tiem pieejams arī analogs āra teritoriju uzturēšanai kārtībā – robotizētie zāles pļāvēji. Darbības princips ir gauži līdzīgs – šis robots pats izbrauc darbā noteiktā laikā, veic savu darbu un pats atgriežas uzlādes stacijā. Parasti šie robotizētie zāles pļāvēji ir paredzēti lietošanai katru dienu – tas nozīmē, ka nopļautās zāles garums ir mērāms milimetros. Tā nav jāvāc, tā nobirst turpat zālājā, sniedzot papildu mēslojumu un mitrumu.

Priekšrocības, ko sniedz robotizētais zāles pļāvējs

- Ievērojams laika ietaupījums, jo robots pats visu paveic.

- Perfekts zālājs – tas tiek pļauts katru dienu.

- Kluss – trokšņu līmenis ir tikai 58 dB (salīdzinājumam – zāles pļāvēja ar iekšdedzes dzinēju trokšņu līmenis parasti ir ap 95 dB).

- Patstāvīgs – zāles pļāvējs pats izbrauc, padara darbiņu un atgriežas uzlādēties. Tam arī nav tvertnes, kas būtu jātīra.

- Bez piepūles spēj nopļaut pat 70% stāvus slīpumus (atsevišķi modeļi).

- Mūsdienīga GPS atbalstīta navigācija – zāles pļāvējs lieliski orientējas jebkādas sarežģītības un reljefa dārzā.

- Viegli piekļūst pat šaurām vietām.

- Darbojas neatkarīgi no laikapstākļiem.

- Labvēlīgi tiek ietekmēta mauriņa kvalitāte – nopļautā zāle darbojas kā mēslojums, kas palīdz arī saglabāt mitrumu.

- Integrēta aizsardzība pret zādzībām.

- Viegli uzstādīt un iestatīt lietošanai. Ja nepieciešams, to var paveikt arī Husqvarna izplatītājs – tas jādara tikai vienreiz.

- Darbojas tikai definētā teritorijā.

- Neatstāj rises un riepu nospiedumus.

"20191216-1002-2-zales-plavejs.Jpeg"

Foto: Husqvarna.com

Dārga stila ierīce vai vērtīgs ieguldījums?

Husqvarna robotizētie zāles pļāvēji ir starp labākajām šāda veida ierīcēm pasaulē. Tad kā īsti ir – šāds robotizētais zāles pļāvējs ir nepieciešamība vai tomēr dārgs untums? Iegādājoties robotu, jāmaksā tikai vienreiz, taču šī ierīce, dienu no dienas darbojoties daudzas sezonas, palīdzēs ietaupīt laiku, pūles un veselību neskaitāmos veidos:

- Nav jātērē savs laiks mauriņa pļaušanai. Tās ir vairākas stundas nedēļā atkarībā no laukuma platības. Cik maksā jūsu darba stunda?

- Nav jāalgo persona zālāja kopšanai. Nav arī strīdu ģimenē par to, kuram tas būtu jādara.

- Zālājs tiek sakopts arī tad, ja jūs neesat mājās, piemēram, atvaļinājuma laikā. Atgriežoties jūs negaidīs aizaudzis pagalms. Tāpat arī nebūs jāmeklē palīgs, kurš prombūtnes laikā šo zāli pļautu.

- Zāle tiek nopļauta, neatkarīgi no laikapstākļiem.

- Vienkāršākais veids, kā ievērot savas pašvaldības noteikumus par zālāja garumu pagalmā.

- Nerada izmešus.

- Darbojas ar elektrību.

Kā izvēlēties savu robotu?

Husqvarna piedāvā labu robotu klāstu plašā cenu diapazonā. No mazas ierīces, kas tiks galā ar 600 kvadrātmetru platību, līdz jaudīgam aparātam, kam pa spēkam būs pat 5000 kvadrātmetru liels laukums.

Uzlādes laiks – variē atkarībā no modeļa, nepārsniedz stundu. Ir aprēķināts, ka sezonas laikā robots atkarībā no zāliena platības patērē elektroenerģiju nieka 5–20 eiro vērtībā.

Daļai modeļu ir arī priekšējie LED lukturi, kas tumšajā diennakts laikā palīdz to ieraudzīt.

Visiem modeļiem ir pļaušanas augstuma regulēšanas iespēja.

Katrs pļāvējs ir unikāli pielāgots konkrētai uzlādes stacijai, kā arī – tiek aizsargāts ar PIN kodu. Tas nozīmē, ka to nav jēgas zagt. Tas ir – šādas ierīces zādzība būtu absolūti bezjēdzīga, jo to nevar pielāgot citai uzlādes stacijai var darbināt bez koda, kā arī – tas automātiski tiktu iekļauts Husqvarna starptautiskajā datubāzē, kā nozagts.

Ir domāts par drošības risinājumiem, lai aizsargātu mazus bērnus un mājdzīvniekus. Taču joprojām tiek ieteikts nelietot zāles pļāvēju laikā, kad tā darba zonā atrodas mazgadīgas personas vai dzīvnieki. Zāles pļāvējs robots bez problēmām var darboties arī naktī, tādēļ drošības nolūkos nav jāatsakās no zāles pļaušanas, tikai jāpielāgo laiks.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par konkrētiem modeļiem, apskatiet vietni Husqvarna.lv, kur redzami visi pašlaik tirgū pieejamie Husqvarna robotizētie zāles pļāvēji, kā arī sīkāka informācija par lietošanas priekšrocībām, drošību un citiem jautājumiem.