Sakaru tehnoloģijas

5G jomā plašas iespējas kā lielajiem spēlētājiem, tā jaunuzņēmumiem

Anda Asere, 11.10.2018

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Laikā, kad vēl ir daudz nezināmo par piektās paaudzes tīklu jeb 5G, plašas attīstības iespējas ir kā lielajiem spēlētājiem, tā jaunuzņēmumiem.

Bieži vien jaunuzņēmumiem ir inovatīvas idejas, bet pieredzējušiem nozares speciālistiem – infrastruktūra un finansējums to īstenošanā. Tāpēc vērojama arī abu pušu sadarbība. «Jaunuzņēmumiem 5G jomā būs ļoti plašas attīstības iespējas. Ir runa par pilnīgi jauniem risinājumiem, pakalpojumiem, idejām un pat biznesa modeļiem, ko 5G darīs iespējamu. To priekšrocība ir gatavība straujām pārmaiņām, elastība, spēja ātri pārkārtot ražošanu. Savukārt lielajām kompānijām – gan telekomunikāciju operatoriem, gan citu nozaru lielajiem uzņēmumiem – ir pieredze, resursi un zināšanas, kas palīdz ieraudzīt jaunās, 5G sniegtās attīstības iespējas un ļauj investēt to attīstīšanā,» uzskata Juris Binde, SIA Latvijas Mobilais Telefons (LMT) prezidents.

Akselerācijas fonda BuildIt vadītājs Matīss Neimanis pieļauj, ka, tāpat kā daudzās citās jomās, tieši jaunuzņēmumi būs tie, kas identificēs biznesa nišas un attīstīs jaunus pakalpojumus, ražos komponentes infrastruktūrai, apkalpos ierīces u.tml. «Daudzās jomās lielās kompānijas sadarbojas ar jaunuzņēmumiem. 5G nav izņēmums un, visticamāk, arī šajā virzienā sadarbība ir neizbēgama, kaut vai tāpēc, ka infrastruktūru nodrošinās lielie spēlētāji. Pagaidām jaunuzņēmumi var domāt un mēģināt uzminēt, kurā jomā attīstīsies 5G, kur būs «zelta ādere», bet prātīgi būtu skatīties un runāt ar lielajiem spēlētājiem, kuri veido nākotni,» viņš spriež.

Tehnoloģiju konferences TechChill izpilddirektore Kristīne Korņilova norāda, ka 5G saistītie risinājumi startup vidē šobrīd vēl nav plaši izplatīti, bet ir redzams potenciāls kļūt par pirmajiem šajā jomā. «Sākot darboties pie 5G risinājumu ieviešanas jau tagad, jauno tehnoloģiju Latvijā varētu sagaidīt ar konkrētiem risinājumiem viedās pilsētas, mobilitātes un veselības aprūpes jomās. Latvijā 5G tīkls būs viens no pirmajiem tik augstas kvalitātes tīkliem pasaulē, kas padarīs Latviju par pievilcīgu vietu, kur izstrādāt un pārbaudīt šos risinājumus, ko pēcāk piedāvāt visā pasaulē,» viņa stāsta.

Visu rakstu Jaunās pasaules apgūšanas priekšvakarā lasiet ceturtdienas, 11.oktobra laikrakstā Dienas Bizness! Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru