6 padomi darba meklētājiem virs 50 

Pieaugot vispārējai sabiedrības novecošanās tendencei un samazinoties darbspējīgo iedzīvotāju skaitam, Latvijā pakāpeniski tiek paaugstināts pensionēšanās vecums. Tomēr arī viens no augstākajiem bezdarba rādītājiem ir tieši pirmspensijas vecuma grupā. Viens no problēmas risinājumiem ir lauzt darba devēju stereotipus, kas apšauba vecākā gadagājuma darbinieku spējas. Biznesa žurnāls Forbes iesaka, kā tikt pieņemtam darbā arī pēc 50 gadu sliekšņa

Dienas Bizness, 25.3.2013

Flickr.com /SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget/

Šogad veiktajā ASV Employee Benefits Research Institute aptaujā apstiprinājies jau labi zināmais - šobrīd strādājošie un pensionāri jūtas mazāk pārliecināti par to, ka vecumdienās varēs dzīvot komfortabli, nekā jebkad agrāk. Respondentus visvairāk nomāc nedrošība par darba noturīgumu, un arvien mazāku cilvēku daļu nodarbina vecumdienu plānošana vai uzkrājumu veidošana.

Attālinoties pensionēšanās vecumam, kā ASV, tā pie mums, aktuālāks kļūst jautājums, kā ilgāk veiksmīgi noturēties darba tirgū. Lūk, 6 padomi no Forbes, lai vecums nebūtu šķērslis jaunu darba attiecību uzsākšanai

1. Būt labā fiziskajā formā

Darba devēji ir nobažījušies par senioru veselību nākotnē un to, kā tas ietekmēs viņu sniegumu. Bieža «slimības lapu» ņemšana, grūtības tikt galā ar darba pienākumiem mudina piešķirt senioriem «derīguma termiņu» un neļauj rēķināties ar viņiem kā pastāvīgiem darbiniekiem. Būt labā fiziskajā formā nenozīmē pēkšņu pievēršanos maratona treniņiem, tomēr veselīgs ķermenis nenoliedzami izstaro enerģiju un vitalitāti, kas savukārt vairo pašpārliecinātību un degsmi sevi attīstīt.

2. Neatpalikt no tehnoloģijām

Viens no stereotipiem, kas skar vecāko paaudžu darbiniekus, ir moderno tehnoloģiju noliegšana un nespēja ar tām darboties. Lai pārliecinātu darba devējus par pretējo, ieteicams izveidot profilu vismaz kādā no sociālajiem portāliem, piemēram, profesionāļiem paredzētajā LinkedIn un to aktīvi arī lietot - piedalīties grupu diskusijās utml. Visticamāk, no kandidāta netiek gaidītas jauno mediju speciālista iemaņas, tomēr vārdiem «iegūglēt», Facebook un Twitter nevajadzētu būt gluži svešiem.

3. Spēt strādāt jaunākā kolektīvā

Darba devējiem var šķist, ka strādāšana jaunākā kolektīvā vecākiem darbiniekiem varētu sagādāt problēmas, raisīt neiecietību pret gados jaunākā, turklāt labāk atalgotā, vadītāja rīkojumiem, mudināt pamācīt apkārtējos. Senioriem jādemonstrē sava prasme sastrādāties ar jaunākiem kolēģiem un jāmācās gūt abpusēju labumu, apmainoties ar pieredzi un zināšanām. Tas apliecinās vēlmi mācīties un spēju vērsties pēc padoma pie kolēģiem, piemēram, minētajā tehnoloģiju jautājumā.

4. Būt elastīgam

Vēl kāds stereotips par vecākiem cilvēkiem darba tirgū ir viņu nespēja būt atvērtam pārmaiņām. Darba devējam jāapliecina spēja pielietot dažādas darba metodes, apgūt jaunas iemaņas un būt elastīgam. Nedrīkst atteikties izmēģināt jaunas lietas.

5. Atrast paziņu

Lai arī šis fakts nereti tiek noklusēts, darba devēji vēlas būt droši par potenciālo darbinieku, tāpēc darbinieku atlasē labprāt paļaujas uz sev zināmiem cilvēkiem vai viņu ieteikumiem. Tas dod garantiju, ka kāds darba kandidātu pazīst un viņam uzticas.

6. Meklēt sev piemērotu darba vietu

Darba devēji allaž meklē kādu, kurš «iederētos komandā», tomēr nedrīkst aizmirst, ka darba atlases process ir domāts abām iesaistītajām pusēm. Ja kolektīvā nudien ir tikai jaunieši un jūtams, ka sastrādāšanās sagādās grūtības, jāturpina meklēt citas iespējas.

Tevi varētu interesēt

Vēlaties radīt labāku darba vietu un iepriecināt tajā strādājošos? Žurnālā Forbes apkopotie...

Forbes jaunākajā pasaulē bagātāko cilvēku sarakstā iekļauti 1426 vārdi, bet tikai 29...

Korporatīvajai kultūrai ir daudz kopīga ar militāro, tā, atšķirībā no, piemēram, sporta...

Viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem sācis strīdu ar Forbes, ikgadējā pasaulē bagātāko...

Forbes jaunākajā, 2013. gada miljardieru sarakstā atrodami 1426 cilvēku vārdi. Viņu kopējā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Par vislabāko jomu studiju izvēlei patlaban Latvijas iedzīvotāji uzskata informācijas tehnoloģijas...

Pēdējo gadu laikā īpaši izteikti novērojama organizāciju cīņa ar ārējiem ekonomiskajiem...

Pasaulslavenā autora, Nobela prēmijas laureāta Daniela Kānemana (Daniel Kahneman) grāmata «Domā...

Grāmatā ar piemēriem un piedzīvojumu aprakstiem autors iepazīstina ar Trilogos-PsyQ metodi (racionālās,...

Lai arī iedzīvotāji šobrīd maz var priecāties par labklājības pieaugumu uz darba...

Visi interesenti, kam svarīgi būt informētiem par  iespējamām izmaiņām Darba likumā jau...

Vai, esot vadītāja amatā, kādreiz mēdzat aizdomāties, par ko savstarpējās sarunās trin...

Latvijā jaunu darbinieku ienākšana darba tirgū nākotnē turpinās samazināties, tomēr pirmspensijas...

2012.gada beigās valstī bija bija 845,7 tūkst. aizņemto darba vietu, un, salīdzinot...

Gados jauni cilvēki sāk ar vienkāršāku darbu, bet paralēli mērķtiecīgi meklē labāku,...