Pārtika

Abdulmuslimovs: Food Union agri vai vēlu pārdos Danone; Latvijā jāveido jauns piena pārstrādes holdings

Nozare.lv, 25.03.2013

Uzņēmējs Bislans Abdulmuslimovs.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Uzņēmējs Bislans Abdulmuslimovs pēc koncerna AB holdings reorganizācijas un tā kapitāldaļu pārņemšanas atbalsta ideju izveidot piena pārstrādes koncernu kā pretsparu Krievijas investoru izveidotajam Food Union, kurš, pēc viņa prognozēm, agri vai vēlu tiks pārdots franču kompānijai Danone.

«Viens ir skaidrs - ja gribam saglabāt vietējo piena pārstrādi, jāveido liels koncerns. Piemēram - AS Rankas piens, AS Tukuma piens, AS Smiltenes piens - tie ir lieliski uzņēmumi, tomēr to apgrozījums, tirgus daļa un zīmoli nav spēcīgi. Tikai jauns piena pārstrādes holdings varēs veidot pretsvaru AS Rīgas piena kombināts (RPK) un AS Valmieras piens (VP) apvienotajam koncernam Food Union,» norāda Abdulmuslimovs.

Jautāts, kāpēc būtu jāveido pretspars un vai tiek prognozētas izmaiņas piena tirgū, viņš norādīja, ka izmaiņas būs un to shēma būs «visai vienkārša».

«RPK un VP drīzumā nopirks arī Mariapoles piena rūpnīcu Lietuvā, visu apvienos vienā koncernā, palielinot tā vērtību, un tad pārdos Francijas pārtikas koncernam Danone. Tieši tāpat kā iepriekš Food Union īpašnieks francūžiem veiksmīgi pārdeva savu biznesu Krievijā. Nevajag cerēt, ka ir darīšana ar Latvijas patriotu. Viss tiks nopirkts un pārdots,» sacīja uzņēmējs.

Tāpat viņš norādīja, ka Danone ir nepieciešams tikai Baltijas reģions, loģistika un noliktavu telpas, nevis vietējo pārtikas produktu zīmoli.

«Kas notiks tālāk, uzskatāmi parāda līdzšinējā pieredze. Visas rūpnīcas, ko Latvijā ir nopirkuši ārzemju investori, ir pārvērstas par vienkāršiem cehiem, bet pamatražošana pārcelta pie viņiem. Tad varēs aizmirst par RPK un VP zīmoliem, jo dominēs Danone masu zīmoli,» prognozēja uzņēmējs.

Tikmēr uz jautājumu, kāpēc pats savulaik nav nopircis Valmieras pienu, Abdulmuslimovs atbildēja, ka darījumu nokavējis. «Atklāti sakot, vienkārši nokavēju. Gribēju nopirkt un nokavēju tieši vienu nedēļu,» sacīja AB holdinga īpašnieks.

Savukārt uz jautājumu, kāpēc pērn izjucis darījums ar Aigaram Vaivaram piederošā SIA DK Daugava iegādi, viņš norādīja, ka atteicies no darījuma Vaivara nostājas dēļ.

«Mans priekšlikums bija - nopērku 50% uzņēmuma akciju un nodarbojos ar mārketingu un zīmola virzību. Savukārt Vaivara pārziņā paliek produkcijas kvalitāte un ražošana. Mans plāns paredzēja, ka ar Daugavas zīmola attīstību nodarbojas SIA Rēzeknes gaļas kombināts realizācijas daļa, jo viņi šo darbu pārzina izcili. Tas ir normāli, ka katrs nodarbojas ar to, ko vislabāk prot. Piemēram, Guntis Piteronoks (RGK valdes priekšsēdētājs) no savām desmit darbadienas stundām astoņas pavada cehā, tādēļ produkcijai ir kvalitāte. Andris Bite - SIA Karavel lielākais akcionārs - lielāko dienas daļu baltā halātā pavada zivju cehos, burtiski «dzīvo» ražošanā. Teicu Vaivaram - neizgudrosim velosipēdu un darīsim tāpat. Diemžēl darījums nesanāca,» rezumēja Abdulmuslimovs.

AB Holding ir Abdulmuslimovam 100% piederošā kompānija. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Roza Džamaldajeva, valdē Piterenoks un Bite. AB Holding pārtikas ražošanas un pārstrādes uzņēmumi eksportē zivju un gaļas produkciju.

AB Holding ietilpst SIA Rēzeknes gaļas kombināts, AS Ventspils zivju konservu kombināts, SIA GoAdventure, SIA Vērdiņš Pluss, SIA RGK Security, SIA A.R. BCC, SIA AZ-Inter, SIA Baltic Metal Company, SIA Bars Security Inkasso, SIA Baltic Wood Company, SIA Daugavieši, SIA Daugavpils gaļas kombināts, SIA Karavela, SIA Latbord, SIA Pildne, SIA RGK būve, SIA Skonto FC.