ABLV Bank: Sākotnēji izvērtējot FinCEN ziņojumu, uzskatām, ka tajā izmantota nepatiesa informācija

2018. gada 13. februāris plkst. 20:08
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

AS ABLV Bank ir iepazinusies ar ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) sniegtā ziņojuma priekšlikumu attiecībā uz ABLV banku. Pēc sākotnējās informācijas izpētes bankas pārstāvji uzskata, ka tajā izmantota nepatiesa informācija, liecina bankas paziņojums.

Ziņojumā arī nav ņemta vērā būtiska informācija par bankas pēdējos gados paveikto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā.

AS ABLV Bank uzsver, ka sagatavotais ziņojums ir departamenta priekšlikums, par kuru 60 dienu laikā var iesniegt rakstiskus iebildumus. Banka šobrīd izskata iespējas, lai FinCEN pārskatītu savus priekšlikumus. Banka pieliks visas pūles, lai atspēkotu izteiktos apgalvojumus.

«Mēs cieši sadarbojamies ar regulatoru, lai atklāti sniegtu visu nepieciešamo informāciju,» teikts bankas paziņojumā.

ABLV banka uzsver, ka savā darbībā konsekventi ievēro starptautiskās, tajā skaitā Latvijas un Eiropas Savienības likumus un prasības. Pēdējo gadu laikā ABLV banka ir pielikusi milzīgas pūles, lai pilnveidotu iekšējās kontroles sistēmas, tajā skaitā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas riska un sankciju riska pārvaldīšanas jomā.

Pēdējo divu gadu laikā banka ir veikusi vairākas neatkarīgas pārbaudes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, tai skaitā sadarbībā ar ASV konsultantiem Navigant Consulting un K2 Intelligence. Abu konsultantu ieteikumi ir izpildīti.

Tāpat banka sadarbojas ar stratēģisko konsultantu no ASV Financial Integrity Network (FIN), atbilstības jautājumos par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanu.

Otrdienas pēcpusdienā FinCEN izplatīja paziņojumu, norādot uz trūkumiem ABLV Bank klientu izvērtēšanā un maksājumu pieņemšanā no starptautiskajiem klientiem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds