Finanses

Agrocredit pievienojas Mintos platformai

Zane Atlāce - Bistere, 01.08.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 1. augusta savstarpējo aizdevumu platformai Mintos ir pievienojies nebanku kredītdevējs AgroCredit, kas izsniedz ar graudu piegādes līgumiem nodrošinātus aizdevumus zemniekiem.

«Lauksaimniecība ir kapitālintensīva nozare, un lielai daļai lauksaimniecību ir nepieciešams papildu finansējums sēklu, minerālmēslu, ķīmisko līdzekļu un degvielas iegādei. Esmu gandarīts, ka turpmāk investoriem no vairāk nekā 40 valstīm būs iespēja investēt tieši Latvijas lauksaimniecības attīstībā,» uzsver savstarpējo aizdevumu platformas Mintos vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte.

Lauksaimniecība Latvijā ir viena no vadošajām eksporta nozarēm. Pērn kopējā graudu raža Latvijā sasniedza 3 miljonus tonnu, no kuriem lielākā daļa tika eksportēti.

«Izvērtējot jaunākās tendences pasaules finanšu piesaistes tirgos, ir vērojams, ka savstarpējo aizdevumu interneta platformas sāk ieņemt būtisku vietu tajos. AgroCredit darbības nodrošināšanai ir pastāvīgi nepieciešams piesaistīt kredītresursus un tādēļ sadarbību ar Mintos redzam, kā labu alternatīvu tradicionālajiem resursu piesaistes kanāliem. Izvērtējot līdzšinējo Mintos darbību, rodas pārliecība, ka uzņēmumu veido profesionāli un entuziasma pilni darbinieki, kas nodrošinās veiksmīgu abu uzņēmumu sadarbību,» saka AgroCredit valdes priekšsēdētājs Ģirts Vinters.

AgroCredit Mintos platformā izvietos aizdevumus no 5 līdz 100 tūkstošiem eiro ar atmaksas termiņu, kas noteikts sezonas beigās, t.i., attiecīgā gada rudenī. Atsevišķos izņēmuma gadījumos tiek izsniegti arī ilgtermiņa aizdevumi ar atmaksas termiņu līdz pat 5 gadiem. Ņemot vērā, ka šie ir zema riska kredīti, jo nodrošināti ar graudu piegādes līgumiem, paredzams, ka vidējā neto gada atdeve būs 7-8%.

Kopš darbības uzsākšanas 2011. gadā AgroCredit ir izsniedzis aizdevumus vairākiem simtiem lauksaimnieku Latvijā, līdz šim finansējot kredītus par vairāk nekā 20 miljoniem eiro.

Mintos kredītu tirgum kopumā ir pievienojušies 14 nebanku kredītdevēji, kas izsniedz aizdevumus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Polijā un Gruzijā. Mintos platformu šobrīd aktīvi izmanto vairāk nekā 9000 investoru no vairāk nekā 40 pasaules valstīm. Pusotra gada laikā caur Mintos platformu finansēti kredīti vairāk nekā 46 miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru