Aicina atbalstīt godīgus nodokļu maksātājus 

Šobrīd notiek dažādas diskusijas par to, kā mainīt Latvijas nodokļu sistēmu. Mērķis ir paaugstināt Latvijas konkurētspēju, budžeta ieņēmumus un uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Šajā procesā ir iesaistīts ierobežots dalībnieku skaits, valsts ierēdņi, eksperti un nevalstiskās organizācijas. Tajā pašā laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs var piedalīties mūsu valsts iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā netieši, veicinot budžeta ieņēmumu palielināšanu. To var izdarīt, veicot gudrus pirkumus, ar kuriem tiktu atbalstīti godīgi nodokļu maksātāji. Šāds mērķis ir jaunajam projektam Godīgs nodokļu maksātājs, kuru virza Apvienība par godīgiem nodokļiem visiem. Biedrības dibinātāji ir Jānis Eismonts un Valts Stūrmanis.

Dienas Bizness, 2017. gada 17. janvāris plkst. 11:24

Atbalstot uzņēmumus, kas ir godīgi nodokļu maksātāji, ir iespēja mazināt tā saucamo ēnu ekonomiku. Tikai tādā gadījumā nodokļos samaksātā nauda veicinās valsts attīstību. «Tas, ka šobrīd nodokļu slogs paliek aizvien lielāks un lielāks, ir sekas tam, ka negodīgajiem uzņēmējiem ir plašas iespējas rīkoties un pat attīstīties,» projekta izveides galvenos mērķus pauž valdes loceklis Jānis Eismonts.

«Lai gan nodokļu sistēmas sakārtošana ir Saeimas, valdības un politisko partiju uzdevums, piemēram, veidojot efektīvu valsts pārvaldi, novēršot nodokļu shēmas, PVN izkrāpšanu utt., reizēm šķiet, ka risinājumu varam arī nesagaidīt. Tādēļ svarīgi ir ikkatram no mums, sabiedrībai kopumā, netieši iesaistīties un palīdzēt sakārtot nodokļu sistēmu. Vēlamies vai nevēlamies, bet katrs no mums ir daļa no Latvijas. Nodokļu maksāšanas, iekasēšana un lietderīga izlietošana ir visas sabiedrības atbildība,» situācijas skaidrojumam pievienojas otrs projekta iniciators – Valts Stūrmanis.

Projektā Godīgs nodokļu maksātājs sabiedrībai būs iespēja atpazīt, novērtēt un atbalstīt tos uzņēmumus, kuri, godprātīgi maksājot nodokļus, ar atbildību izturas pret Latviju un tās sabiedrību. Vizuālā godīga uzņēmēja atpazīšanas zīme ir vienojošais logo un uzlīme, kuru varēs nopelnīt un lietot tikai godprātīgie uzņēmēji. Par godīgu uzņēmumu var uzskatīt to, kurš, piemēram, maksā visus darbaspēka nodokļus, nepiedalās PVN krāpšanas shēmās, mākslīgi nesamazina UIN, kā arī ir saprotama uzņēmuma īpašnieku struktūra.

Savukārt, uzņēmuma ieguvumi, piedaloties šajā projektā, būs ne tikai sabiedrības atbalsts, iespēja iegūt jaunus lojālus klientus, pozitīvs korporatīvais tēls un darbinieku lojalitāte, bet arī iespēja būt atbildīgam par nodokļu sistēmas veidošanu.

Lai gan biedrības izveidotāji apzinās, ka daļa sabiedrības būs neizpratnē par šādu aicinājumu godīgi maksāt nodokļus, ir jāpaiet laikam, lai sabiedrību informētu, izglītotu un pierādītu, ka šāda projekta īstenošana spēj ietekmēt valsts nodokļu politiku, nodokļu iekasēšanas un nomaksas kultūru, valsts budžeta ieņēmumu kopapjomu, kā arī lietderīgu un atbildīgu nodokļu līdzekļu izlietošanu.
To pierādījuši arī citu valstu piemēri, jo jāatzīmē, ka līdzīgas nevalstiskās apvienības ir daudzās attīstītās valstīs. Piemēram, Lielbritānijā jau vairākus gadus darbojas līdzīgs projekts, kura ietvaros godīgajiem uzņēmējiem piešķir Fair tax mark. Projekts ir uzrunājis sabiedrību, tajā piedalās gan lieli, gan mazi uzņēmumi. Tie ir dažādi, gan kosmētiku ražotāji, gan bankas, gan mazie ekoloģiskas pārtikas tirgotāji.

Plašāk par projektu Godīgs nodokļu maksātājs: godigs.org, godigsnodoklumaksatajs.lv. Ikviens interesents ir aicināts pievienoties projekta komandai, dalīties ar savu pieredzi, zināšanām un pozitīvo viedokli.

""

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

Aktīvā atpūta dabā ir jaunzēlandiešu filozofija un reliģija, ja gribat to izbaudīt...

Vivid Tech rada interaktīvas cenu zīmes, kas rāda ne tikai produkta cenu,...

No šīs sadaļas
2017. gada 16. janvāris plkst. 10:45

Uzņēmēji var ēdināt darbiniekus par 40 eiro mēnesī un maksāt tiem stipendijas...

2017. gada 16. janvāris plkst. 7:30

Latvija šobrīd ir piedzīvojusi laiku, kad tās iedzīvotāju un nodokļu maksātāju skaits...

2017. gada 16. janvāris plkst. 6:44

Janvāra beigās vai februāra sākumā būs sertificēta pirmā kases sistēma, un no...

2017. gada 13. janvāris plkst. 15:46

«Jāizveido nodokļu politika, kas mazinās iedzīvotāju sociālo nevienlīdzību, stimulēs...

2017. gada 13. janvāris plkst. 8:38

Mobilo telefonu imports samazinājies par vairāk nekā 25 %. Kā norāda eksperti,...

2017. gada 13. janvāris plkst. 6:55

Pašreizējā Latvijas nodokļu sistēmā  ir stiprās un vājās vietas salīdzinājumā...

2017. gada 11. janvāris plkst. 12:25

Mikrouzņēmuma nodoklis (MUN) pēdējos gados bijis viens no lielākajiem strīdus akmeņiem likumdošanā,...

2017. gada 11. janvāris plkst. 11:15

No šā gada ir ieviests ierobežojums veikt skaidras naudas darījumus fiziskām personām...

2017. gada 11. janvāris plkst. 10:03

Latvijā patlaban ir lielāks satraukums par Brexit nekā pašā Lielbritānijā, Dienas Bizness...

2017. gada 11. janvāris plkst. 6:50

Tuvāko mēnešu laikā būs jāizdara izvēle — ieviest vai neieviest arī Latvijā...