Ekonomika

Aicina noteikt vispārēju aizliegumu kosmētikas nozarē izmantot dzīvniekus

Monta Glumane, 03.05.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienībai būtu jāuzņemas diplomātiska iniciatīva, lai līdz 2023. gadam visā pasaulē tiktu aizliegti izmēģinājumi ar dzīvniekiem kosmētikas līdzekļu pārbaudē, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti rosina ceturtdien pieņemtā rezolūcijā, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Eiropas Savienībā (ES) jau kopš 2013. gada aizliegts pārdot kosmētiku, kuras izstrādē veikti izmēģinājumi ar dzīvniekiem.

EP deputāti norāda, ka aizliegums nav traucējis attīstīties nozarei, kurā nodarbināti apmēram divi miljoni cilvēku. Aptuveni 80% pasaules valstu gan joprojām ļauj veikt izmēģinājumus ar dzīvniekiem un pārdot šādi pārbaudītu kosmētiku. EP deputāti rezolūcijā norāda arī uz trūkumiem ES sistēmā, jo atsevišķi kosmētikas līdzekļi tiek izmantoti izmēģinājumos ar dzīvniekiem ārpus ES, pēc tam veicot citas pārbaudes un laižot tos tirdzniecībā jau ES.

Viņi arī norāda, ka vairums kosmētikas līdzekļu sastāvdaļu tiek izmantotas arī citos produktos – zālēs, mazgāšanas līdzekļos, pārtikā, tāpēc izmēģinājumi ar dzīvniekiem, iespējams, veikti cita tiesiskā regulējuma ietvaros.

Rezolūcijā teikts, ka nopietna problēma joprojām ir uzticamas dokumentācijas trūkums saistībā ar kosmētikas līdzekļiem, kas ES importēti no trešajām valstīm. ES būtu jāraugās, lai neviens no ES tirgū laistajiem līdzekļiem kādā citā valstī nebūtu testēts ar dzīvniekiem.

EP deputāti aicina ES līderus izmantot savus diplomātisko sakaru kanālus, lai panāktu vispārēju aizliegumu kosmētikas nozarē izmantot testus ar dzīvniekiem. Tas būtu darāms, ANO struktūrā noslēdzot starptautisku konvenciju, kas šādu praksi aizliegtu. Aizliegums būtu jānosaka pirms 2023. gada, norāda EP deputāti.

Nesaistošā rezolūcija tika pieņemta ar 620 balsīm pret 14, 18 deputātiem atturoties.

Komentāri

Pievienot komentāru