Transports un loģistika

airBaltic valsts atbalsts nebūs nepieciešams; ieinteresēto investoru skaits aug

Dienas Bizness, 19.03.2013

airBaltic prezidents Martins Gauss.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmie mēneši airBaltic ir bijuši labāki, nekā iepriekš plānots, tādējādi šo gadu lidsabiedrība varētu pabeigt ar peļņu, turklāt, uzlabojoties Latvijas nacionālā aviopārvadātāja finanšu rādītājiem palielinās arī ieinteresēto investoru skaits, apgalvo airBaltic prezidents Martins Gauss.

«2012. gads mums ir bijis veiksmīgs gads - veiksmīgāks nekā plānojām,» LNT raidījumā 900 sekundes saka Gauss, skaidrojot, ka arī 2013. gads ir iesācies labāk, nekā plānots. Tajā pat laikā airBaltic joprojām tiek realizēts izmaksu samazinājumus, ko paredz iepriekš izstrādātais aviokompānijas darbības plāns.

Gauss apstirpināja, ka valsts atbalsts ne šogad, ne nākamgad airBaltic nebūs nepieciešams. airBaltic vadītājs arī uzsvēra, ka lidsabiedrība pakāpeniski iet uz to, ka strādās bez zaudējumiem, un šāda situācija būtiski atšķiras no situācijas citās aviokompānijās šobrīd.

Runājot par investoru meklējumiem, Gauss norāda, ka to nevar komentēt, taču izteicās, ka ieinteresētie investori ir un to skaits pieaug, uzlabojoties aviokompānijas finanšu situācijai.

Gauss atklāja, ka vasarā airBaltic piedāvās sešus jaunus galamērķus, tajā pat laikā, atbildot uz LNT jautājumu, viņš arī norādīja, ka starpkontinentālos reisus airBaltic patlaban no Rīgas nevar nodrošināt. «Nākotnē kāds varētu ienākt Rīgā un piedāvāt šādus lidojumus, bet nekādu konkrētu plānu nav,» sacīja Gauss.

Runājot par Eiropas Komisijas izmeklēšanu saistībā ar valsts atbalstu airBaltic, Gauss norādīja, ka tā aizsākās 2011. gadā, kad tika atsūtīti vairāki jautājumi, kas tika uzdoti agrākajiem airBaltic akcionāriem. «Tajā pat laikā arī iepriekšējie akcionāri iesniedza savas sūdzības,» atgādina Gauss.

«Šobrīd pie šī jautājuma strādā vairāki eksperti, un mēs mēģinam skaidrot, ka tas atbilda privātā investora, tā saucamajam, principam. Mēs uzskatām, ka pēc šīs izmeklēšanas noslēguma vairāk nekādu neskaidru jautājumu nebūs,» komentēja Gauss.

Komentāri

Pievienot komentāru