Citas ziņas

Aizdomas, ka kontrabandu piesedz augsta Ludzas robežsardzes amatpersona

Lelde Petrāne, 27.03.2010

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cigarešu kontrabanda Latvijā tiek īstenota ļoti organizēti, ar augstu Valsts robežsardzes amatpersonu ziņu un piesegu, saņemot par to regulārus kukuļus, turklāt Latvijas robežsargi kontrabandas jomā sadarbojas ar Krievijas pierobežas dienestiem, liecina laikraksta Diena rīcībā nonākusi neoficiāla informācija no robežsardzei pietuvinātas personas.

Ziņas ir ne vien par nelegālu cigarešu ievešanu Latvijā, bet arī par «palīdzību» robežas šķērsošanā cilvēkiem, kuri vēlas pazust no Latvijas.

Ziņotājs ļoti detalizēti apraksta, kā tiek īstenotas kontrabandas shēmas, kuru galvenais vadītājs esot amatpersona M.

Terehovā nelegālās kravas tiekot ievestas bez apskates, un, lai kameras tās nefiksētu, kravas priekšā tiek aizkarināti melni aizkari. «Skatoties video novērošanas kamerā, izskatās, ka kravas nodalījums ir tukšs,» norādījis Dienas avots. Avots minējis arī, cik maksā robežsargu «izpalīdzība». Krievijas pusē viena cigarešu kaste (50 bloku katrā pa desmit paciņām) «maksājot» 40 latu, savukārt Latvijā - 20 latu. Papildu tam ik mēnesi jāmaksā «nodeva» 400 latu par vienu Latvijā ielaisto busu.

Tiekot arī palīdzēts personām nelegāli šķērsot robežu. Kukulis par vienu personu ir 2500 ASV dolāru. Lai tas notiktu nemanāmāk, parasti robežas apvidū tiek pieteiktas medības.

Iespējams, vairāki avota paustie fakti ir saistīti ar Ludzas pārvaldes priekšnieka vietnieku Valdi Maslovski - amatpersonu M., vēsta Diena. Viņš atzinis, ka daudz kas no avota atstāstītā atbilst patiesībai, taču tas ielikts citā kontekstā. Kukuļus viņš neņemot. Viņš pieļauj, ka tā ir atriebība par kādu pērnā gada nogalē aizturētu cigarešu kontrabandas kravu.

Komentāri

Pievienot komentāru