Tirdzniecība un pakalpojumi

Amazon no pārdošanas atsauc svētku produktus ar Aušvicas attēliem

Ilze Žaime, 02.12.2019

Foto: Amazon

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Interneta tirdzniecības gigants "Amazon" pārdošanai piedāvājis pudeļu atvērējus, datorpeļu paliktņus un citus produktus ar Aušvicas koncentrācijas nometnes attēliem.

Produktu vidū bijušas arī Ziemassvētku dekorācijas ar Aušvicas attēliem. Pēc tam, kad Aušvicas - Birkenavas memoriāls un muzejs ar produktu attēliem dalījās sociālajos tīklos, veicinot sašutumu visā pasaulē, svētdien, 1.decembrī, "Amazon" no pārdošanas produktus atsauca, ziņo "New York Times".

Vietnē "Twitter" muzejs pauda, ka pudeļu attaisāmais ar memoriāla attēliem ir nepiedienīgs, to raksturojot kā "drīzāk traucējošu un necienīgu" priekšmetu.

Pāris stundu laikā muzeja paustais viedoklis bija citēts tūkstošiem reižu, izraisot asu reakciju un jautājumus kādēļ "Amazon" pieļāvusi šādu produktu tirdzniecību savā platformā.

"Amazon" pārstāve paziņoja, ka produkti ir dzēsti no platformas un "visiem tirgotājiem ir jāseko līdzi tirdzniecības noteikumiem, savukārt, tie, kas to nedarīs, tiks ierobežoti".

Patreiz nav zināms, cik ilgi produkti ir bijuši pieejami tirdzniecībā ar platformas starpniecību, un arī "Amazon" atsakās to komentēt.

"Amazon" lietošanas noteikumi nosaka, ka produktus, kas ir tieši saistīti ar cilvēces traģēdijām, tirgot ir aizliegts.