Amber Grid desmit gadu laikā investēs vismaz 195,2 miljonus eiro 

Lietuvas augstspiediena gāzesvadu uzņēmums Amber Grid tuvāko desmit gadu laikā plāno investēt vismaz 195,2 miljonus eiro stratēģiskajos projektos, gāzesvadu caurlaidības palielināšanā un sistēmas apkopē, tai skaitā Lietuvas un Latvijas gāzesvadu savienojuma jaudas palielināšanā.

LETA, 23.08.2018

Foto: Sputnik/Scanpix/Leta

Lielāko daļa šo investīciju - 129 miljonus eiro - plānots ieguldīt Lietuvas un Polijas gāzesvadu starpsavienojuma (GIPL) projektā.

2,9 miljonus eiro domāts atvēlēt Lietuvas un Latvijas gāzesvadu savienojuma jaudas palielināšanai, lai vienlaikus nodrošinātu piegāžu drošību un stabilitāti, efektīvāku infrastruktūras izmantošanu, labāku Baltijas valstu gāzes tirgu integrāciju un kopējā tirgus funkcionēšanu. Kā norāda uzņēmums, tādējādi tiks radīti labāki apstākļi arī Latvijas Inčukalna pazemes gāzes krātuves izmantošanai.

Šie skaitļi minēti desmit gadu investīciju plānā, ko Amber Grid ceturtdien saskaņojis ar Lietuvas Valsts cenu un enerģētikas kontroles komisiju. Attiecībā uz otro šā perioda pusi - laiku no 2022. līdz 2027.gadam - skaitļi vēl tiks precizēti.

Uzņēmums arī plāno izbūvēt otru maģistrālā gāzesvada Viļņa-Kauņa un Kauņa-Šaķi līniju, norādot, ka šobrīd, pastāvot tikai vienai līnijai, iespējamās avārijas gadījumā tiktu pārtraukta gāzes piegāde lielam skaitam gāzes lietotāju Lietuvā, kā arī Krievijas Kaļiningradas apgabalā. Tiesa gan, par šim projektam nepieciešamajiem līdzekļiem tiks lemts nākotnē.

Jaunākais izdevums