Nekustamais īpašums

Apdrošinātājs: daudzdzīvokļu mājās visbiežāk plīst ūdens stāvvadi

Ingrīda Drazdovska, 20.04.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Izskatot atlīdzību pieteikumus, apdrošinātāji visbiežāk sastopas ar gadījumiem, kad īpašums ir bojāts plīsušu cauruļvadu dēļ, savukārt lielākos finansiālos zaudējumus rada ugunsnelaimes, informē apdrošināšanas sabiedrība BTA.

Šai sabiedrībai trīs lielākās atlīdzību izmaksas kopš pagājušā gada janvāra (22% no kopējās privātpersonu nekustamā īpašuma sektorā atlīdzinātās summas) bija saistītas ar īpašumiem, kas cietuši ugunsnelaimē.

2010.gada pirmajos trīs mēnešos par nekustamajam īpašumam radītajiem zaudējumiem BTA saviem klientiem izmaksāja 108 tūkstošus latu, savukārt šā gada tajā pašā laika posmā – 110 tūkstošus latu. Jau pieminētajās trīs lielākajās ugunsnelaimes lietās BTA attiecīgo īpašumu saimniekiem kopumā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 130 tūkstošus latu. Visos gadījumos cietušas bija privātmājas, un izmaksas tika veiktas par pašu ēku, bet divos gadījumos – arī par kustamo mantu, kas tajās atradās, jo tā bija apdrošināta atsevišķi.

Ik mēnesi BTA saviem klientiem, kas apdrošinājuši nekustamo īpašumu, atlīdzībās izmaksā vidēji 700 latus par vienu apdrošināšanas gadījumu. Šā gada pirmajos trijos mēnešos izmaksas veiktas jau 161 apdrošināšanas lietā.

Privātmāju un viensētu īpašniekiem visbiežāk aizmirstas, ka šķūnīši, pirtis un garāžas, kas ir atsevišķas ēkas, arī jāapdrošina atsevišķi, jo tie bieži ir zagļu visiekārotākie mērķi – tur tiek glabātas mantas, tehnika, bet neviens šajās ēkās pastāvīgi neuzturas.

Dažādiem negadījumiem, kas notiek ar īpašumiem, ir raksturīga sezonalitāte. Rudenī un ziemā lielākoties ir ledus un sniega radītie bojājumi, kā arī uguns nelaimes nepareizi uzstādītu, neapkoptu vai bojātu apkures katlu vai novecojušas un nedrošas elektrosistēmas dēļ. Svētkos tie ir ugunsgrēki, ko izraisa eglīšu vai Adventes vainagu aizdegšanās. Pavasarī savukārt īpašumi cieš no plūdiem, vētrām un kūlas dedzināšanas, kā arī garnadži atklāj savu sezonu, kas visvairāk izpaužas vasarā, kad sācies atvaļinājumu laiks un daudzi īpašumi atstāti bez uzraudzības, informē BTA.