Mazumtirdzniecība

Apgrozījums lielākajos tirdzniecības centros Rīgā turpina pieaugt

Linda Zalāne, 15.12.2016

Dina Bunce

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gadā zemās aizdevumu procentu likmes, algu pieaugums un zemais patēriņa cenu indekss veicinājis pirktspējas pieaugumu Latvijā.

«Kopējais apgrozījums lielākajos tirdzniecības centros Rīgā turpināja pieaugt un 2016. gada 1. pusgadā tas bija palielinājies par 2,8%, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo laika posmu. Tomēr jāpiemin, ka tas lielā mērā ir sasniegts, pamatojoties uz pieaugušā vidējā pirkuma summu,» situāciju raksturo CBRE Baltijas reģiona direktore Santa Rozenkopfa. T/c Domina Shopping direktores Dinas Bunces skatījumā, šis gads mazumtirdzniecības nozarē bijis visnotaļ stabils, nav novērots nedz tā straujš kāpums, nedz kritums. Vienīgi decembris varētu nest pozitīvākas vēsmas, pieaugot pircēju aktivitātei gaidāmo svētku dēļ.

«Latvijas tirgus diemžēl nepalielinās, iedzīvotāju skaitam ir tendence pat nedaudz samazināties. Arī patēriņa pieaugums ir neliels. Tādēļ, ņemot vērā tirgus dalībnieku ambiciozos attīstības plānus, iepirkšanās centri gatavojas sīvākai cīņai par klientiem arī nākotnē,» neslēpj tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce.

Situāciju mazumtirdzniecībā arī viņa vērtē kā stabilu. Spicē pircēju plūsma šogad pirmajos 11 mēnešos ir saglabājusies pērnā gada līmenī, bet apgrozījums ir palielinājies par 2%, salīdzinot ar iepriekšējā gada šādu pat periodu,» viņa atklāj.

Visu rakstu Apģērbus pērk vairāk lasiet 15. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru