Finanses

Apstiprināti grozījumi divos kredītiestādēm saistošos noteikumos

Žanete Hāka, 09.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome apstiprinājusi grozījumus Aktīvu kvalitātes novērtēšanas un uzkrājumu veidošanas normatīvajos noteikumos un Informācijas par operacionālā riska notikumu iestāšanās gadījumiem sagatavošanas un iesniegšanas normatīvajos noteikumos, informē FKTK.

Grozījumi Aktīvu kvalitātes novērtēšanas un uzkrājumu veidošanas normatīvajos noteikumos precizē paredzamo zaudējumu pārsnieguma pār izveidotajiem uzkrājumiem iekļaušanas kārtību pašu kapitāla aprēķinā iestādēm, kas minimālo kredītriska kapitāla prasību aprēķina saskaņā ar standartizēto pieeju. Šo grozījumu mērķis ir nodrošināt minētā pārsnieguma iekļaušanu kapitāla pietiekamības un lielo riska darījumu ierobežojumu aprēķinā.

Savukārt grozījumi Informācijas par operacionālā riska notikumu iestāšanās gadījumiem sagatavošanas un iesniegšanas normatīvajos noteikumos pilnveido FKTK iesniedzamo informāciju, nosakot prasību uzrādīt operacionālā riska notikuma pazīmi ar mērķi identificēt, vai informācija pārskata ceturksnī par operacionālā riska notikumu ir sniegta pirmo reizi vai atkārtoti. Ja informācija tiek sniegta atkārtoti, tad tā dēļ radušies faktiskie zaudējumi, ienākumi, saņemtā apdrošināšanas atlīdzība un cita veida atlīdzība jānorāda atbilstoši to rašanās periodam.

Komentāri

Pievienot komentāru