Nodokļi

Apsūdz septiņas personas par izvairīšanos no PVN nomaksas vairāk nekā 826 000 eiro apmērā

Zane Atlāce-Bistere, 01.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Republikas Prokuratūra pretkrāpšanas kustības #atkrāpies! ietvaros informē, ka 2017. gada jūnija beigās Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors pie kriminālatbildības saucis septiņas personas par Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā un par Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu. Divas citas personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 218. panta trešās daļas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots un iegūti pierādījumi tam, ka vairākas apsūdzētās personas organizētā grupā, izmantojot savā kontrolē esošo uzņēmumu datus, rekvizītus un norēķinu kontus, izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdes. Apsūdzētās personas, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam kāda būvniecības uzņēmuma pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk tekstā - PVN) deklarācijas par 2012. gada janvāri līdz 2014. gada janvāri, tajās iekļāva datus par faktiski nenotikušiem darījumiem ar reālu saimniecisko darbību neveicošiem jeb fiktīviem septiņiem uzņēmumiem.

Tādējādi nepamatoti iegūstot tiesības nemaksāt valsts budžetā aprēķināto PVN 826 337, 96 eiro apmērā, nodarot ar to valsts budžetam zaudējumu lielā apmērā.

Bez tam, izmantojot Latvijas Republikas un ārvalstu kredītiestādes, mainot finanšu līdzekļu piederību un slēpjot šo līdzekļu patieso izcelsmi, legalizēti no izvairīšanās no nodokļu nomaksas iegūtie 728 660, 18 eiro.

Piebilstams, ka no minētā kriminālprocesa izdalīts jauns kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta trešās daļas un Krimināllikuma 195. panta trešās daļas, par organizētas grupas, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar vairāku citu uzņēmumu izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Izdalītais kriminālprocess nosūtīts izmeklēšanas turpināšanai Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldei.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu, detalizētāka informācija pagaidām netiks sniegta.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri

Pievienot komentāru