Aptauja: izvēloties darbam sievieti, svarīgs bērnu skaits, vīrieti - kvalifikācija 

Eiropas Parlamenta februāra sākumā veiktajā pētījumā noskaidrots, ka vīriešu un sieviešu darbā ņemšanas kritēriji ir atšķirīgi

Dienas Bizness, 07.3.2013

Foto: SXC

Kādiem aspektiem darba devējs pievērš uzmanību darba sarunās ar sievieti, kas nebūtu tik svarīgi kandidāta vīrieša gadījumā? Faktam, vai sievietei ir bērni, pieredzei, vecumam un izskatam, Eiropas Parlamenta «Eurobarometer» aptaujā «Sievietes un dzimumu nevienlīdzība krīzes kontekstā» savu viedokli pauž 1000 Latvijas respondenti.

Savukārt uz tādu pašu jautājumu: kas darba devējam būtiskāks, ņemot darbā vīrieti, ko tik strikti nevērtētu sievietes gadījumā, Latvijas iedzīvotāji nosauc profesionālo pieredzi, kvalifikāciju un valodas zināšanas. Eiropas Savienībā (ES) kopumā gan sieviešu, gan vīriešu gadījumā būtiska arī elastība darba laika ziņā.

Jautāti, kādi dzimumu nelīdztiesības aspekti krīzes iespaidā pasliktinājušies, Latvijas aptaujātie min lielākas grūtības saskaņot privāto un darba dzīvi, algu atšķirības starp sievietēm un vīriešiem, sieviešu tirdzniecību un prostitūciju. Viņuprāt, nākamo Eiropas Parlamenta vēlēšanu (2014. gadā) kandidātiem savās programmās jāpiedāvā šo problēmu risinājumi. ES kopumā kā būtiska problēma, ko krīze padziļinājusi, izskan arī vardarbība pret sievieti.

Kopumā krīze, pēc Latvijas iedzīvotāju domām, lielāko negatīvo iespaidu atstājusi uz jauno profesionāļu iespējām atrast darbu, tāpat daudzi nestrādā savai kvalifikācijai atbilstošā profesijā, kā arī pieaugusi nelegālā nodarbinātība. ES līmenī pieaugusi arī bīstamība darbā, - tā uzskata daudzi no 25 tūkstošiem 27 valstīs aptaujāto.

Lai cīnītos ar sekām, kā norāda Latvijas iedzīvotāji, visupirms jāsamazina bezdarbs, jāiegulda izglītībā un jārūpējas par pensijām. Citi ES iedzīvotāji starp prioritātēm min arī nepieciešamās investīcijas attīstībā.

No šīs sadaļas

2020. gadā konservatīvie līderi vairs nebūs pieprasīti, tos nomainīs globāli domājošie...

Latvijā ir nolemts ieviest tā dēvētos mobilitātes pabalstus, četrus mēnešus maksājot noteiktas...

Gandrīz katrs ir piedzīvojis brīdi, kad, aizstāvot savu ideju vai projektu, zūd...

Darba līguma uzteikšana darba nespējas laikā ir pretlikumīga. Situācija izklāsta centienus...

Lai uz ārzemēm strādāt aizbraukušie igauņi atgrieztos dzimtenē, viņiem būtu jāpelna vismaz...

Korporatīvajai kultūrai ir daudz kopīga ar militāro, tā, atšķirībā no, piemēram, sporta...

Lai arī modernas un estētiski pievilcīgas, darba vietas ar atvērto plānojumu var...

Kāda ir atšķirība starp vadītāju un līderi? Vadītājs plāno, kontrolē, motivē, deleģē,...

Latvijā ir nevis strukturāls bezdarbs, bet gan ciklisks – tā divos neatkarīgi...

Latvijas lielo uzņēmumu darbinieki ir ar augstāku piesaistību savam darba devējam nekā...