Mazumtirdzniecība

Aptiekām veido jaunu seju

Linda Zalāne, 09.04.2015

Jānis Kūliņš

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijā gandrīz visās apdzīvotās vietās aptieku maksimālais skaits ir sasniegts, līdz ar to kāpināt apgrozījumu ar jaunu aptieku atvēršanu kļūst grūtāk

Tādu viedokli DB pauž SIA A Aptiekas valdes loceklis, rīkotājdirektors Jānis Kūliņš. SIA A Aptiekas ietilpst vienā no lielākajām Baltijas valstu farmācijas uzņēmumu grupām Magnum, kuras uzņēmumi darbojas Baltijas valstīs un Somijā. Ar A Aptiekas zīmolu šobrīd darbojas 84 aptiekas Latvijā. Trešā daļa no tām ir Rīgā, bet pārējās atrodas citās lielākajās Latvijas pilsētās. Uzņēmums ir reģistrēts 2005. gada sākumā, bet pirmsākumos tas strādājis kā SIA Saules aptieku pārvalde, kurai piederēja 24 aptiekas, bet tā saistītajiem uzņēmumiem - 12 aptiekas. Deviņos gados aptieku skaits ir palielināts divarpus reizes. Pēdējos piecos gados SIA A Aptiekas ievērojami palielinājusi apgrozījuma rādītājus, iekļūstot DB un Lursoft veidotajā Gazeļu sarakstā. Uzņēmuma apgrozījums 2013. gadā, salīdzinot ar 2012. gadu, pieaudzis par 19% līdz 25,7 milj. eiro, bet tā peļņa kāpusi par 26,5%, sasniedzot vairāk nekā 890 tūkstošus eiro. 2014. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 30 milj. eiro, liecina Lursoft dati. «2015. gadā mūsu mērķis ir sasniegt 36 milj. eiro apgrozījumu. Pieaugumu nodrošinās jaunas aptieku koncepcijas ieviešana, interneta projekts, kas tika sākts šajā gadā. Efekts apgrozījuma datos varētu būt arī no aptiekām, kas mūsu tīklam pievienotas pagājušā gada vidū,» stāsta SIA A Aptiekas valdes loceklis, rīkotājdirektors Jānis Kūliņš.

Auž tīklu

Latvijā tirgus līderi ir pieci lielākie aptieku tīkli – Mēness aptieka, A Aptiekas, Benu aptiekas, Euroaptiekas un Latvijas aptiekas. Visu tirgus dalībnieku iespējas izplesties, piepulcējot aizvien jaunas aptiekas savai ķēdei, ierobežo 2006. gadā pieņemtie Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka, ka apdzīvotā vietā līdz 4000 tūkstošiem iedzīvotāju maksimāli var būt divas aptiekas utt. Teju visās Latvijas apdzīvotās vietās aptieku maksimālais skaits ir sasniegts un vienīgā iespēja paplašināties ir, iegādājoties uzņēmumus, kuriem pieder viena vai dažas aptiekas. Kopumā Latvijā ir vairāk nekā 800 aptiekas, un tas ir gandrīz maksimālais skaits. «Tas mainās minimāli – kāda aptieka tiek atvērta, kāda - slēgta. Patlaban A Aptiekas tirgus daļa ir aptuveni 10%.

Visu rakstu Aptiekām veido jaunu seju lasiet 9. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.