Aptver arvien plašāku lauku 

Lielākie telekomunikāciju uzņēmumi pagājušajā gadā ir turpinājuši audzēt apgrozījumus, liecina uzņēmumu sniegtie dati. Liela nozīme panākumu kaldināšanā ir to spējai palielināt savu klientu interneta lietošanas apjomus, integrēt savā darbībā satura risinājumus, stiprināt elektronikas tirdzniecību, kā arī sadarbībā ar jaunuzņēmumiem ieviest inovatīvus pakalpojumus. Līdz ar televīzijas, interneta, mobilo datu attīstību faktiski telekomunikācijas nozares satuvināšanās vairs nav nekāds pārsteigums vai jaunums, bet gan drīzāk likumsakarība, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Dace Skreija, speciāli DB, 2017. gada 06. aprīlis plkst. 11:28

Lattelecom konsolidētais apgrozījums pērn sasniedzis 193,2 miljonus eiro, straujāko pieaugumu uzrādījusi mazumtirdzniecības joma, apgrozījumam pieaugot par 158%, reklāmas bizness palielinājies par 96%, tāpat būtiski auguši ieņēmumi no lietu interneta (+88%) un datu centra pakalpojumiem (par +23%). Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis teic, ka uzņēmuma prioritātes ir seriālu un filmu lietotnes Shortcut attīstība, lietu interneta projektu īstenošana, tet elektroenerģijas pakalpojums, jaunu un integrētu IKT pakalpojumu piedāvāšana. «Tam papildus attīstām mākoņu un datu centru pakalpojumus, strādājot arī eksporta tirgos. Tāpat analizējam, kā izmantot lieljaudas datus, kādus risinājumus varam piedāvāt mākslīgā intelekta jomā. Šeit jau esam spēruši pirmos soļus, ieviešot risinājumu, kas automātiski analizē video materiālus,» atklāj J. Gulbis.

Latvijas Mobilā telefona (LMT) apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 6%, sasniedzot 190 miljonus eiro, to sekmējusi mobilā interneta popularitāte un lietu interneta risinājumi. LMT prezidents Juris Binde vērtē, ka mobilais internets un uz mobilajiem datiem balstīti pakalpojumi ir virzītājspēks, kas uzskatāmi atspoguļojas gan LMT darbības rezultātos, gan attīstības plānos un prioritātēs.

Pērn Tele2 palielināja apgrozījumu par 5%, sasniedzot vairāk nekā 105 miljonu eiro apgrozījumu. «Esam piesaistījuši vairāk viedtālruņu lietotāju, kā arī palielinājies pēcapmaksas tarifu plānu klientu skaits,» skaidro Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, arī uz šo gadu raugoties ļoti cerīgi, jo 4G tīkla pārklājums dod papildu stimulu augošajam interneta lietotāju un patēriņa pieaugumam.

Visu rakstu Aptver arvien plašāku lauku lasiet 6. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2017. gada 31. marts plkst. 12:11

No 1. aprīļa LMT atceļ viesabonēšanu internetam Eiropā (EEZ*)....

2017. gada 31. marts plkst. 8:30

Atsevišķu tehnoloģiju kompāniju akcijas arī šomēnes turpina savu uzvaras gājienu,...