Nekustamais īpašums

Ar 360° skata tehnoloģiju igauņu kompānija Ukrainā kāpina pārdoto nekustamo īpašumu apjomu

Monta Glumane, 06.04.2018

Foto:freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2015. gada vidū vietne RIA.com sāka piedāvāt jaunu tehnoloģiju, kurā nekustamo īpašumu var apskatīt 360 grādu skatā. Šobrīd jaunais nekustamā īpašuma apskates rīks Ukrainas tirgū (vietnē dom.ria.com) ļāvis kāpināt pārdoto dzīvokļu apjomu vidēji 9 reizes, informē uzņēmums.

Parastās fotogrāfijas nekustamā īpašuma tirdzniecības sludinājumos ļauj redzēt tikai statisku attēlu, un tikai no tāda skatu punkta, no kāda to ir uzņēmis fotogrāfs, bet, pateicoties jaunajai 360° tehnoloģijai, cilvēkam rodas sajūta, ka viņš atrodas dzīvokļa vai mājas vidū.

«Mēs gribējām savos sludinājumos kaut ko mainīt, lai tie neizskatītos pēc lietotājiem tik pierastā šablona: atrašanās vieta - metrāža - sienas. 360° skata tehnoloģija pirms tam izmantota uz Marsa - planētas virsmas filmēšanai no visurgājēja «Curiosity». Tagad tam esam atraduši pielietojumu arī nekustamā īpašuma izrādīšanā,» stāsta DOM.RIA.com projektu vadītājs Valērijs Orehovs.

Pēc uzņēmuma pārstāvja teiktā, no 360° kameras nevar noslēpt nekādas dzīvokļa nepilnības, piemēram, plaisu sienā vai slikti nokrāsotu mājas vai dzīvokļa daļu.

«Ikvienu attēlu var pagriezt, novērtēt griestus, grīdu, sienas, var pat izpētīt, cik skaists ir skats pa logu. Mākleri pircējiem var parādīt desmitiem mājokļu variantu, neizejot no biroja. Tas būtiski ietaupa laiku, bet galvenais - šādi piedāvājumi tiek apskatīti desmitiem reižu vairāk un ar pārdevējiem sazinās ievērojami biežāk,» stāsta Valērijs Orehovs.

Nekustamā īpašuma fiksēšanai 360° skatā speciālistam nepieciešama aptuveni stunda. Pēc tam šie nekustamie īpašumi ar 360° skata opciju mājaslapā parādās divu dienu laikā.

Vietne DOM.RIA.com pieder Igaunijas kompānijai «International Online Transactions OÜ», kas bāzēta Igaunijā, bet darbojas Ukrainas nekustamo īpašumu tirgū.