Auto

Ar Honda Civic teic ardievas dīzeļiem

Aldis Zelmenis, 27.07.2018

Foto: Aldis Zelmenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunais Honda Civic būs noslēdzošais japāņu modelis Eiropai, kas tiks aprīkots ar dīzeļmotoru

Šobrīd, kad teju visa Eiropa dīzeļmotorus ir iecēlusi grēkāžu lomā, uzveļot tiem visus pasaules grēkus, tostarp par to kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību, patiesībā daudzi no jaunākajiem dīzeļmotoriem ir daudzkārt zaļāki un tīrāki par benzīnmotoriem vai hibrīdiem. Arī Honda Civic 120 ZS jaudīgais 1,6 litru dīzelis ir pieskaitāms videi draudzīgākajai tehnikai.

Kāpēc tas būtu jāpērk

Salīdzinoši augstās cenas dēļ Honda Civic ar dīzeļmotoru vispirms būs fizisko personu uzmanības centrā, jo īpaši tas attiecas uz dīzeļversiju ar moderno deviņu pakāpju automātu, kas nule kā ieradusies Latvijā. Kas attiecas uz Civic dīzeli ar sešpakāpju manuālo transmisiju, tad 18 900 eiro sākumcena varētu izrādīties gana pietiekams arguments, lai Honda Civic uzaicinātu darbā, un japāņu kompaktklases modelis neliks vilties. Tas ir ekonomisks, kluss, ar lielisku veiktspēju un arī videi draudzīgs. Kombinācijā ar moderno deviņpakāpju automātu viss jau būs daudz bēdīgāk. Mazākais cipars, uz ko varat cerēt, ir, sākot no 24 230 eiro. Tā ir gana liela summa. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka tad šāds Honda Civic diesel ar automātu jau būs lepni nopakotajā Elegance Navi aprīkojumā, kas itin labi varētu patikt privātajam pircējam.

Motors un gaitas īpašības

Bieži vien ir novērots, ka dīzeļmotoru papildu kilogrami nelabvēlīgi ietekmē auto gaitas īpašības. Uz Civic šī kaite neattiecas, jo, «salaulāts» ar kompakto dīzeļmotoru, auto nav kļuvis nedz smagnējāks, nedz tūļīgāks. Tas ir enerģisks un sprigans, turklāt patīkami komfortabls un nomierinošs arī uz nelīdzenākiem ceļa posmiem. Pie labajām īpašībām noteikti jāmin lieliskā sadarbība ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu un kluso motora rūkoņu.

Visu auto apskatu Ar Honda Civic teic ardievas dīzeļiem lasiet 27. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.