Ar kartona pakaramo ražošanu iesaistās vides saudzēšanā 

Saskatot būtiskus trūkumus plastmasas, koka un metāla drēbju pakaramo piedāvājumā, ventspilnieks Aleksandrs Bobrovs uzsāka drēbju pakaramo ražošanu no kartona.

Monta Glumane, 29.1.2020
1/12

Foto: publicitātes

Paralēli studijām Latvijas Mākslas akadēmijā, A.Bobrovs sapņoja par savas ražotnes atvēršanu Ventspilī un atgriešanos dzimtajā pilsētā, lai nodrošinātu cilvēkiem darbu un sniegtu labumu savai pilsētai. Galvenais jautājums bija - ko ražot. 2017. gada sākumā, apsverot dažādas idejas, viņš nolēma, ka vēlas pamēģināt nodarboties ar apģērbu pakaramo masveida ražošanu.

"Daudzi pakaramie, īpaši ar metāla detaļām, ir smagi. Turklāt katru gadu pasaulē saražo līdz pat astoņiem miljardiem plastmasas un metāla apģērbu pakaramo, bet aptuveni puse no tiem nonāk izgāztuvēs, piesārņojot vidi. Diemžēl lielākā daļa veikalu apģērbu demonstrēšanai pārsvarā izmanto plastmasas pakaramos," norāda A.Bobrovs.

Līdz ar to arī radusies ideja par pakaramajiem, kas veidoti no blīva, augstas kvalitātes, izturīga kartona, kas savukārt būtu viegli, ērti, atbilstu visām mūsdienu prasībām un tajā pašā laikā tiktu ražoti no makulatūras.

2018.gadā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ventspils Biznesa inkubatorā tika dibināts uzņēmums SIA Trempel .

Lai Trempel pakaramajiem būtu ne tikai komerciāla, bet arī ekoloģiskā vērtība, atrast atbilstošu materiālu nebija nemaz tik viegli. Pakaramo dizainu viņš izstrādājis pats, vajadzīgo kartonu A.Bobrovs pasūta no Nīderlandes un Lielbritānijas, bet ražošana notiek Latvijā.

Kartona pakaramajiem ir noapaļotas malas un kakla sadaļa, lai apģērbs uz tiem neburzītos un turētos pareizi. Turklāt pakaramie iztur svaru līdz 10 kilogramiem, līdz ar to piemēroti arī virsjakām un mēteļiem.

Pērn uzņēmums uzsāka gan pakaramo ražošanu, gan tirgošanu. Pirmie pasūtījumi aizceļoja uz Spāniju, Lielbritāniju, Vāciju un ASV, bet lielākais pieprasījums/eksports ir uz Skandināvijas valstīm.

"Pagaidām izskatās, ka Skandināvijas tirgus mūsu produkcijai ir visaktīvākais. Iespējams, ka tur sabiedrība ir gatavāka un vērīgāka pret iesaiņojuma ekoloģiskajiem aspektiem. Latvijas tirgū lielākā daļa pagaidām vēl tikai vērtējoši skatās. Es to arī labi saprotu, jo tas ir kaut kas jauns. Piedaloties izstādēs, klientiem ir iespēja šos pakaramos aptaustīt un tad rodas interese ," novērojis A.Bobrovs.

Viņaprāt, Trempel pakaramie varētu ieinteresēt augstas kvalitātes veikalus, pop-up veikalus, modes dizainerus un viesnīcas, kas lielu uzmanību pievērš apģērbu iesaiņojumam, izvietošanai preces izskatam. A.Bobrovs novērojis, ka lielāku interesi izrāda modes apģērbu ražotāji un apģērbu tīklu īpašnieki.

Uzņēmums turpina attīstīties un cer, ka izdosies iznomāt telpas Ventspils brīvostas teritorijā, kā arī iegādāties nepieciešamās iekārtas pakaramo ražošanai Ventspilī, jo pagaidām ražotne atrodas Rīgā. Pašlaik pakaramie tie saražoti ārpakalpojumā, bet ar laiku plānots ražotni pārcelt uz Ventspili, kas būtu arī finansiāli izdevīgāk.

Paralēli uzņēmums strādā arī pie jauniem Trempel pakaramo modeļiem. Plānots, ka tuvākajā laikā melno un pelēko pakaramo klāstu papildinās arī balti, turklāt drīzumā uzņēmums sāks ražot pakaramos arī bērnu apģērbam un šallēm.

Uzņēmuma nosaukumu iespaidojusi leģenda par vācieti uzvārdā Trempels, kurš bija kleitu ražotājs Harkovā, Krievijas Impērijā 19. gadsimtā. Katrs viņa produkts bija iepakots uz pakaramā - mūsdienu pakaramo prototips, uz kura bija firmas Trempel etiķete. Rezultātā Krievijas Impērijas dienvidu daļa pārņēma šo nosaukumu un drēbju pakaramos sāka dēvēt un joprojām sauc par Trempel.

Tevi varētu interesēt

Ventspils vēsturiskajā centrā esošajās ēkās Pils ielā 45 un 47 aizvadīti spāru...

Ventspils Augstskolā norisinājies projekta "CREAzone 2.0." otrais apmācību posms "PITCH IN", kur...

Atverot jauno Ventspils Inovāciju centru, tiks radītas 99 darba vietas ventspilniekiem, informē...

Irbenes radioteleskopu kompleksā atklāts jaunās paaudzes antenu lauks Lofar-Latvia, reizē ar šo...

Lai realizētu Ventspils zinātnes un inovāciju centra būvniecības projektu, ir aktīvi uzsākti...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas piena pārstrādātājiem pērn izdevās sasniegt ļoti labu eksporta rezultātu, un arī...

Latgalē, Rugāju novadā ar zīmolu "Metta Steel" tiek ražotas ilgtspējīgas dizaina mēbeles...

Valmiermuižas alus darītava 2019. gadā palielinājusi apgrozījumu par 6,2 %, sasniedzot 5,7...

Lai nodrošinātu patērētājus ar pilnvērtīgu informāciju par pārtikas produktu izcelsmi, pārtikas...

Metāla konstrukciju ražotāja SIA “Belmast” apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā palielinājies...

Kūdras ieguves, pārstrādes un substrātu ražošanas uzņēmuma SIA "Pindstrup Latvia" ražošanas...

Šajā piektdienā rubrikā "Kā top?" portāls "Db.lv" aicina ielūkoties pulksteņu "Ovi Watch"...

Reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta lēmums par zivju produktu ražotāja SIA "Baltā Zivīte"...

Kosmētikas ražotāja "Stenders" bijušais līdzīpašnieks Jānis Bērziņš izveidojis jaunu uzņēmumu...

Grasbergu saimniecība "Zilūži" Bērzaines pagastā efektivizē saimniekošanu un plāno aktīvāk...