Auto

Arī Renault ir «darba zirgs»

Aldis Zelmenis, 10.05.2019

Foto: Aldis Zelmenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zinot, cik spēcīgs Renault ir komerctransporta segmentā, jaunā pikapa Renault Alaskan parādīšanās bija loģiska un pat ļoti gaidīta

Renault Alaskan ir patiešām vērtīgs papildinājums Renault jau tā plašajā komerctransporta piedāvājumā. Daudzām kompānijām, kuras ikdienā izmanto Renault Trafic, Renault Kangoo vai Master, ja būs vajadzība arī pēc kārtīga bezceļa auto ar kravas kasti, turpmāk tas vairs nebūs jāmeklē pie citiem ražotājiem. Viss vajadzīgais vieglais komerctransports būs nopērkams pie Renault tirgotājiem. Ir jau nedaudz skumji, ka Alaskan ir parādījies pēc Nissan Navara, attiecīgi par spīti tam, ka Spānijā ražotais Renault Alaskan ir teju identiska Nissan Navara kopija, cīņa par klientu labvēlību nav un arī nebūs viegla. Kā zināms, pikapu pircēji ir klasisku vērtību cienītāji un katru jaunpienācēju uzlūko ar aizdomām un rafinētu izpēti, protams, ja vispār rodas interese par iepriekš nedzirdētu produktu.

Kāpēc tas būtu jāpērk?

Līdzīgi kā ar tehnisko pildījumu, tā arī salona vizuālajā noformējumā viss atgādinās par Nissan Navara. Vadības kokpits ar visiem slēdžiem, pogām un beidzot ar durvju rokturiem, viss no Navara interjera ir integrēts arī Alaskan kabīnē. Vienīgi daudzfunkcionālās stūres dizains ar Renault emblēmu uz tās ir nedaudz citāds. Šāds salona iekārtojums ir uztverams kā veiksmīgs risinājums, jo Nissan Navara salona arhitektūra un materiālu izvēle iebildumus neizraisa. Par laimi, vismaz no priekšpuses Renault Alaskan būs nekļūdīgi atpazīstams kā Renault markai piederīgs auto. Visvairāk jau priekšējā optika, elegantais dekoratīvais režģis ir lietas, kas neļaus sajaukt Alaskan ar Navara. Patīkami, ka Alaskan būs brangs aktīvās un pasīvās drošības asistentu atbalsts: joslu maiņas uzraugs, ceļa zīmju atpazīšanas sistēma, 360 grādu kamera, riepu spiediena kontrole, atpakaļskata kamera un daudz kas cits.

Turpretim nepatīkamākais ieraksts Alaskan tehniskajā pasē ir 3045 kilogramu pilnā masa, kas automātiski tā lietotājiem nozīmē ikgadējo autoceļu nodevu jeb papildu 300 eiro gadā. Liekie 45 kilogrami ir smags zaudējums cīņā pret Mitsubishi L200, Toyota Hilux, VW Amarok un citiem tiešajiem konkurentiem, kas ir spējuši iekļauties 3000 kilogramos, un autoceļu lietošanas nodeva par to izmantošanu nav jāmaksā. Kas attiecas uz Alaskan cenām, tad komplektā ar 160 ZS dīzeļversiju Alaskan šobrīd maksā, sākot no 27 320 eiro, bet kombinācijā ar 190 ZS dīzeļmotoru – 31 710 eiro.

Visu rakstu lasiet 10. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru