Lauksaimniecība

Arvien kritiskāka kļūst Latvijas piena ražotāju situācija

Lelde Petrāne, 30.07.2015

Foto: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piektdien, 31. jūlijā biedrība Zemnieku saeima kopā ar Latvijas lauksaimnieku organizācijām un Zemkopības ministru Jāni Dūklavu tiksies ar Latvijas valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu situāciju piena nozarē, liecina medijiem sniegtā informācija.

Piena iepirkuma cenai turpinot kristies, arvien kritiskāka kļūst Latvijas piena ražotāju situācija. Pēc ES piena observatorijas datiem Eiropas vidējā piena iepirkuma cena maijā bija 0,3005 EUR/kg, kamēr Latvijas ražotāji par kg piena vidēji saņēma 0,224 EUR.

Latvijas zemnieku saimniecības galvenokārt ir attīstījušās periodā pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, kad tām kļuva pieejams finansējums investīcijām. Rezultātā, Latvijas lauksaimniekiem nebija iespēja veikt uzkrājumus un sagatavot lielas finansiālās rezerves krīžu pārvarēšanai. Latvijas lauksaimnieki turpina meklēt risinājumus un cīnīties par saimniecību, līdz ar to arī darbavietu, saglabāšanu. Tomēr šobrīd ražotāju rezerves ir pilnībā izsmeltas. Tādēļ lauksaimnieki piektdien aicinās Valsts prezidentu Raimondu Vējoni atbalstīt Latvijas piena ražotāju intereses gan Latvijā, gan, veicot prezidenta pienākumus, ārvalstīs.

Biedrība Zemnieku saeima ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana.

Komentāri

Pievienot komentāru