Enerģētika

Ašeradens: Lēmumu par OIK reformu varētu pieņemt vēl esošā valdība

LETA, 15.10.2018

Arvils Ašeradens

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lēmumu par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) reformu varētu pieņemt vēl esošā valdība, pirmdien intervijā Latvijas Radio pieļāva ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

«Man ir sajūta, ka jā,» teica Ašeradens, atbildot uz jautājumu, vai lēmumu par OIK reformu varētu pieņemt esošā valdība, kura atkāpsies šogad 7.novembrī, bet turpinās strādāt kamēr tiks iecelta jaunā valdība.

Ministrs norādīja, ka vēl ir nepieciešams pabeigt darbu pie pārskatītajām peļņas limitu normām visām staciju grupām, kā arī ir jāizdiskutē jautājums par tirgus mehānismu.

«Šobrīd mēs esam fāzē, kad esam gatavi iet otro apli - pabeigsim darbu ministrijā un iesim uz priekšu,» pauda Ašeradens, piebilstot, ka dokumenta saskaņošanas procesā no ministrijām tika saņemti vairāk nekā 100 dažādi iebildumi.

Ministru kabinets 14.augustā atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par attiekšanos no OIK maksājuma triju gadu laikā. Ministrijas piedāvājums arī paredz panākt, ka atbalsts «zaļajai» enerģijai mazināsies no līdzšinējā 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 0,3% no IKP, kā tas ir kaimiņvalstīs.