Asociācija: Piena cenas tuvākajā laikā turpinās kristies vai saglabāsies esošajā līmenī 

Piena iepirkuma cenas tuvākajā laikā turpinās kristies vai saglabāsies esošajā līmenī, aģentūrai BNS prognozēja Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Alpa-Eizenberga.

BNS, 21.01.2015

Foto: RIA Novosti

Viņa norādīja, ka piena iepirkuma cenas janvārī salīdzinājumā ar jaunā gada sākumu ir samazinājušās no vidēji 24 centiem līdz 22, 21 centam par litru piena un tuvākajos mēnešos cenas, visticamāk, nepalielināsies. «Principā, tās [cenas] varētu kristies vai nostabilizēties šādā līmenī ar nelielu cerību, ka rudenī tās varētu celties,» sacīja Alpa-Eizenberga, piebilstot, ka piena ražotājus šogad sagaida grūti laiki.

Viņa piebilda, ka piena ražotājus šogad negatīvi ietekmēs piena kvotu atcelšana, kā arī situācija globālajā tirgū un Krievijas embargo radītās negatīvās sekas. Tāpat Āzijas tirgus neizdodas apgūt tik strauji, kā cerēts. «Tas viss kopā jau ir radījis ļoti smagu situāciju un vēl radīs ļoti smagu situāciju. Latvijā iedzīvotāji noteikti vēl dzirdēs par piena nozares problēmām,» sacīja Alpa-Eizenberga, piebilstot, ka vietējiem piena ražotājiem ir ļoti svarīgs iedzīvotāju atbalsts, iegādājoties Latvijā ražotus piena produktus.

Alpa-Eizenberga norādīja, ka piena produktu imports Latvijā vēl arvien ir būtisks un tika patērēju izvēles ziņā paliek, vai iegādāties Latvijas produktus. «Ir kādā brīdī jāpārkāpj pāri tam, ka es samaksāšu pāris centu vairāk par Latvijas piena produkciju, it sevišķi, ja mēs iepērkamies lielveikalos, lai pēc tam, kad šie ārvalstu produkti kaut kādā mērā būs «izspiesti», mēs varētu par pieklājīgāku cenu saņemt arī latviešu produktus,» sacīja asociācijas vadītāja.

Savukārt to, kādi piena ražotājiem varētu būt atlikušie mēneši, ir grūti prognozēt, norādīja Alpa-Eizenberga. «Kas būs februārī, martā, aprīlī, grūti teikt. Piena apjoms, paskatoties Lauksaimniecības datu centra mājaslapā, īpaši strauji nav krities, kas daļēji ir saprotams, jo daudzas saimniecības ir modernizējušās, daudzas joprojām cer un nespēj noticēt, ka ar piena cenām ir noticis tas, kas ir noticis,» sacīja Alpa-Eizenberga, piebilstot, ka janvārī piena apmērs varētu būt nedaudz krities.

Latvijas Piena ražotāju asociācija apvieno piena ražotājus, lai veicinātu piena ražošanas attīstību, veidotu partnerattiecības ar piena pārstrādes uzņēmumiem, kā arī pārstāvētu piena ražotāju intereses dažādās institūcijās.

Jaunākais izdevums