Auto

ASV automobiļu industrija tiek pie pirmās vadītājas sievietes

Gunta Kursiša, 11.12.2013

M. Barra

Foto avots: GM

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Par ASV autobūves kompānijas General Motors (GM) vadītāju kļuvusi Mērija Barra (Mary Barra), kas līdz šim darbojās uzņēmuma produktu attīstības vadītājas amatā, ziņo BBC.

Šis ir pirmais gadījums ASV autoražošanas nozarē, kad par kādas kompānijas vadītāju kļūst sieviete.

51 gadu vecā M. Barra pievienojās kompānijai 1980. gadā kā elektriskās inženierijas studente, un pamazām virzījās augšup pa karjeras kāpnēm kompānijā. Viņas pēdējais amats - darbs ar produktu attīstību - tiek uzskatīts par ārkārtīgi svarīgu posmu autoražošanā, norāda medijs. Ar autobūvi M. Barra bijusi saistīta kopš bērnības, jo viņas tēvs patlaban vairs neeksistējošajā Pontiac nodaļā strādāja 39 gadus.

M. Barra iemantojusi reputāciju, kā vadītāja, kas vēlas ierobežot birokrātiju un samazināt izmaksas.

Pašreizējais GM vadītājs Dens Ekersons pildīs pinākumus līdz janvāra vidum. Viņš pauda, ka uzņēmumu pametīs ar gandarījuma sajūtu par sasniegto, kā arī lielu optimismu attiecībā uz to, kā GM tiks atjaunots kā ASV autoindustrijas standarta nesējs.

Šonedēļ ASV valdība pārdeva atlikušās daļas, kas tai bija palikušas GM. 2008. un 2009. gadā autoražotājs piedzīvoja pamatīgu krīzi, un, lai glābtu kompāniju. Kopumā ASV iztērēja 49,5 miljardus ASV dolāru, lai glābtu GM, un pārņēma 61% uzņēmuma daļu, kuras laika gaitā pārdeva.