Sakaru tehnoloģijas

ASV izvirza Huawei apsūdzības tehnoloģiju zagšanā un sankciju pārkāpumos

LETA--AFP, 29.01.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ASV Tieslietu ministrija pirmdien izvizīja Ķīnas telekomunikāciju milzim «Huawei» apsūdzības tehnoloģiju zagšanā un pret Irānu noteikto ASV sankciju pārkāpumos.

Tieslietu ministrija publiskoja 13 apsūdzības «Huawei» finanšu direktorei Menai Vaņdžou un trim šī uzņēmuma filiālēm saistībā ar ASV sankciju pret Irānu pārkāpšanu.

Mena, kas 1.decembrī pēc ASV pieprasījuma tika aizturēta Kanādas pilsētā Vankūverā, pašlaik ir atbrīvota pret drošības naudu. Viņas lieta ir izraisījusi krīzi Kanādas un Ķīnas attiecībās.

Tika izvirzītas arī 10 federālās apsūdzības divām «Huawei» filiālēm par robotu tehnoloģijas zagšanu no uzņēmuma «T-Mobile».

«Abi apsūdzību komplekti atklāj »Huawei« nekaunīgās un neatlaidīgās darbības, lai ekspluatētu amerikāņu kompānijas un finanšu institūcijas un apdraudētu brīvo un godīgo globālo tirgu,» sacīja Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Kristofers Rejs.

Ir gaidāms, ka Mena cīnīsies pret iespējamo izdošanu ASV. Ķīna izdara spiedienu uz Kanādu, un divu Kanādas pilsoņu apcietināšana Ķīnā tiek uzskatīta par atbildi uz Menas aizturēšanu.

ASV ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Metjū Viteikers paziņoja, ka Menas izdošanas pieprasījums būtu jānosūta Kanādai līdz 30.janvārim.

Viņš sacīja, ka apsūdzībās nekas nenorāda uz Ķīnas valdības līdzdalību kādā no abām lietām.

«Kā es augustā pateicu Ķīnas amatpersonām, Ķīnai ir jāpanāk savu pilsoņu un Ķīnas uzņēmumu atbildība par likuma ievērošanu,» piebilda Viteikers.