ASV regulators piemēro Fiat Chrysler Automobiles rekordlielu naudassodu 

Itālijas un ASV autobūves grupai Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Savienoto Valstu regulators piemērojis rekordlielu naudassodu par valdības prasību pārkāpšanu attiecībā uz automašīnu atsaukumiem.

LETA--BBC/AFP, 27.7.2015

Naudassoda apjoms sasniedz 105 miljonus dolāru (95,9 miljonus eiro).

Tāpat vienošanās ar ASV Ceļu satiksmes drošības pārvaldi (NHTSA) paredz, ka FCA piedāvās no automašīnu īpašniekiem atpirkt līdz pat 1,5 miljoniem automobiļu.

Savukārt neatkarīgs uzraugs trīs gadus pārbaudīs uzņēmuma automašīnu atsaukumus.

FCA noteiktais naudassods ir visu laiku lielākais, kādu NHTSA piemērojusi, pārspējot iepriekšējo soda naudu, kas šā gada janvārī tika noteikta Japānas autoražotājam Honda.

NHTSA apsūdzējis FCA par problēmām, īstenojot 23 atsaukumus, kas aptvēruši vairāk nekā 11 miljonus defektīvu automašīnu.

Pārvalde norāda, ka uzņēmums atzinis vainu pārkāpumos trīs jomās - efektīvā un laicīgā automašīnu atsaukšanā, automobiļu īpašnieku un tirgotāju informēšanā, kā arī NHTSA informēšanā.

Tikmēr piektdien FCA paziņoja, ka ASV atsauc 1,4 miljonus automašīnu saistībā ar bažām, ka to izklaides sistēmās hakeriem iespējams ielauzties, tādējādi pārņemot kontroli pār automobili.

FCA norādīja, ka īsteno atsaukumu, lai atjaunotu ietekmēto automašīnu programmatūru.