Atdzīvina atpūtas centru Rožmalas 

Vietējo produktu veikaliņš, mājražotāju darbnīca un lauku darbu demonstrācija – tā ir daļa no jaunā satura, ko krīzes laikā pieklusušajam, bet šogad dzīvību atguvušajam atpūtas centram «Rožmalas» plāno piešķirt jaunie saimnieki.

Dienas Bizness, 17.4.2015

Anita Dzelzkalēja un Arnis Burmistris, puse no jauno saimnieku komandas, pašlaik «Rožmalās» pavada visvairāk laika, lai savāktu darbiniekus un sakārtotu visu atvēršanai.

Foto: Ivars Bogdanovs

«Rožmalās» Bauskas novada Ceraukstes pagastā martā un aprīlī jau apmetušās pāris ārzemnieku grupas – biedrības «Zemnieku saeima» (ZSA) starptautisko projektu partneri. Oficiālā atklāšana un darba atsākšana pilnībā paredzēta līdz ar sarīkojumu Muzeju naktī 16. maijā, reģionālajam laikrakstam Bauskas Dzīve stāsta viens no jaunajiem īpašniekiem Arnis Burmistris.

Ciemiņu uzņemšanai jau gatava viesnīca un kafejnīca. Zeļļu mājā būs birojs un kāzinieku istabas, Muzeju nakts sarīkojumam tiek gatavotas dzirnavas.

Centra direktore Anita Dzelzkalēja, viena no jauno saimnieku komandas, stāsta: «Vēl turpinām teritorijas sakopšanu, restaurējam mēbeles, kas bija atlikušas no iepriekšējiem īpašniekiem, iegādājamies jaunas. Viesnīca iegūs mūsu seju. Tās būs tās pašas «Rožmalas», jo pamats šeit ir labs, bet ar jauniem vaibstiem.»

Anitai un Arnim pašlaik te paiet ļoti daudz laika, bet ir prieks un gandarījums pašiem veidot kompleksam jaunu seju. «Rožmalās» atkal darbosies atpūtas vieta ar viesnīcu, kafejnīcu, dzirnavām, konditoreju, un jau šovasar paredzēts parādīt ko jaunu. «Pirmo plānojam atvērt lauku labumu veikaliņu,» atklāj Arnis, «gribam izveidot dzirnavās ekspozīciju ar stāstu par lauksaimniecību – kā iegūst graudus, kā tos pārstrādā miltos, kāds ir ceļš līdz maizei.» Jau nodibināti kontakti ar sadarbības partneriem mājražotājiem, vietējā veikaliņā ir mērķis piedāvājumu nodrošināt ar vietējiem produktiem.

«Mēs esam lauksaimnieki un vēlamies parādīt lauksaimniecību vēstures griežos – ko nozīmēja saimniekot pirms 140 gadiem, kad celtas dzirnavas, un kā saimniekojam tagad,» stāsta Anita. Iecerēts sarīkojumos demonstrēt «skaistu zaļu vai sarkanu tehniku», mājlopus.

Pašlaik ieguldītāji atmaksāšanos plāno 12 gadu laikā. Anita piebilst: «Mūsu pamatbizness ir lauksaimniecība. Jālūdz Dievs, lai stāv klāt mūsu laukiem, un tas būs drošības spilvens. Taču kopumā mūsu mērķis ir visu sarīkot tā, lai šī vieta sevi atpelna.»

Darbinieku skaits ir mainīgs – pašlaik centrā strādā astoņi cilvēki, un līdz atvēršanas brīdim varētu piepulcēties vēl kāds.

Plašāk - 17. aprīļa laikrakstā Bauskas Dzīve.

 

Tevi varētu interesēt

Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā līdzās jau pāris gadus topā esošajiem lauksaimniekiem...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Andu Cekuli no Ziemera pagasta daudzi cilvēki pazīst kā gardu kūku cepēju....

Konkurences padome (KP) pēc mobilo sakaru mazumtirdzniecības pakalpojumu tarifu uzraudzības noslēgšanas...

Sākot ar aprīli, divas stundas ceļā no Valmieras uz Rīgu un no...

Turpinās augstskolu studentu projekta Radām novadam īstenošana. Saistībā ar to izveidots...

AS Veselības centru apvienība (VCA) šogad ir investējusi 400 000 eiro VCA...

Starppilsētu pārvadājumos patlaban ir spēkā 24 braukšanas tarifi, un sistēmas sakārtošanu...

Iznākot no «ēnas», vidējo autoservisu konkurētspēja ir samazinājusies; aicina ieviest...

2014. gadā ārvalstu ceļotāju skaits audzis par 7,3% salīdzinājumā ar 2013. gadu,...

Niršanas apmācību pieprasījums pakāpeniski atgūstas, trešdien vēsta laikraksts...

Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde ir apstiprinājusi...