Būve

Atjaunotajā šosejā uzrāda «šaurās vietas» gājējiem

Dienas Bizness, 04.02.2015

Foto: Raitis Puriņš

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā simt Platones pagasta iedzīvotāju parakstījuši vēstuli pašvaldībai, kurā prasa izbūvēt gājēju celiņu no autobusu pieturas «Pēterlauki» līdz Jelgavas–Elejas un Vircavas–Platones ceļu krustojumam, vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas.

Pa atjaunoto Lietuvas šoseju automašīnas rit vienā laidā. Platones pagasta bibliotekāre Ina Dāviņa stāsta, ka, ejot no darba uz mājām Pēterlaukos, dažkārt šosejas malā gadījies pat vairākas minūtes gaidīt, kad tai var tikt pāri. Tomēr ne tik daudz ceļa šķērsošana kā pārvietošanās gar tā malu uztrauc platoniekus. «Mūsu autobusu pietura «Pēterlauki» virzienā uz Jelgavu ir aizcelta par simt metriem tālāk, nekā tā bija pirms tam. Turklāt pārvietošanās starp ceļa nomali un rekonstrukcijas gaitā uzbūvēto barjeru nešķiet droša,» teic platonieks Ilmārs Knopkens.

Savukārt ciema iedzīvotājs Edgars Cigelnieks, kas pārvietojas ratiņkrēslā, ievērojis, ka vairāki platonieki, drošības labad mājupceļu no autobusu pieturas mēro gar aizsargbarjeru pa grāvja pusi. «Man ar ratiņkrēslu tur ir par šauru, tādēļ iznāk braukt gar pašu auto joslu, kas ir pabailīgi,» saka S.Cigelnieks.

Pagasta pārvaldnieks Vladislavs Pogožeļskis uzskata, ka agri vai vēlu vajadzēs izveidot gājēju celiņu, pa kuru ciema iedzīvotāji var droši pārvietoties gar šoseju uz autobusu pieturu. Viņš nožēlo, ka tas nav pamanīts jau rekonstrukcijas gaitā, kad solīts tikai nomainīt asfaltu. Valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns Zemgales Ziņām teic, ka platonieku priekšlikums tiks uzklausīts, taču tūlītēju risinājumu nesola.

Komentāri

Pievienot komentāru