Atpūta

Atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru

Lelde Petrāne, 27.11.2018

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Carnikavā decembra sākumā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru ar cieto segumu, kas veidota īpašos vides apstākļos. Tā 1800 m garumā stiepjas cauri Dabas parkam «Piejūra» līdz pašai jūrai, informēja Carnikavas novada pārstāve Agnese Ģērmane.

Jaunā promenāde ir vienīgā Carnikavas novadā. Latvijas mērogā tā ir vienīgā ar cieto segumu, kas stiepjas teju 2 km garumā.

Promenādes kopējās izbūves izmaksas ir nedaudz vairāk kā 525 tūkstoši eiro.

Carnikavas promenāde ved cauri Dabas parkam «Piejūra», kas atrodas «Natura 2000» teritorijā, tāpēc promenādes būvniecība noritēja īpašos apstākļos, ievērojot vides aizsardzības dienestu norādījumus.

Carnikavas promenādes betona plātņu segumā ietverts Līvu ceļa raksta koncepts, attēlojot trīs krāsu (melna, balta, sarkana) vilni kā Gaujas un piekrastes simbolu. Cieto segumu kāpu zonā nomaina koka laipas, savukārt pirms noejas uz jūru ir 4x4 m liela koka skatu platforma.

Promenādes malās izveidotas piecas atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem un atkritumu urnām, takas galā pirms kāpu zonas novietota tualete, kas darbosies vasaras sezonā. Carnikavas promenādē papildu izvietota veselības takas informācija ar aicinājumu vingrot dabā un ir iebūvēts apmeklētāju skaitītājs, lai varētu novērtēt, cik daudz apmeklētāju izmanto taku, kā arī novērot dabas parka apmeklētāju sezonālo intensitāti un antropogēno slodzi dabas parkā.

Carnikavas promenāde īstenota specifiskā atbalsta mērķa 5.4.1.1. pasākuma «Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās» projekta ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Komentāri

Pievienot komentāru