Atpūta

Atpūtas vieta Glamping Tervete paplašinās

Monta Glumane, 14.04.2020

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atpūtas vieta "Glamping Tervete" Tērvetes pagastā, pie Indrānu ūdenskrituma paplašinās un pašreizējā namiņa rezervāciju kalendārs ir aizpildīts līdz pat rudenim.

"Šo tūrisma sezonu plānojam darbīgu, jo interese par namiņu ir pastāvīga. Rezervācijas uz šo sezonu sākām pieņemt jau decembra sākumā, un pašlaik mūsu mājaslapā ir redzams, ka kalendārs līdz pat rudenim ir pilns. Ja kāds datums atbrīvojas, piedāvājam interesentiem," stāsta "Glamping Tervete" radītāja Paula Cēsniece.

Db.lv jau rakstīja, ka Tērvetē kopš 2019.gada jūlija vidus darbību uzsācis "Glamping Tervete", kas saviem viesiem piedāvā nakšņošanu pie dabas.

Aprīļa mēnesis ir pirmais "Glamping Tervete" šīs sezonas mēnesis. Ņemot vērā esošo situāciju, vairāki viesi piesardzības nolūkos rezervācijas ir atteikuši. Šāds lēmums pilnībā ir saprotams, un atpūtas vietas saimnieki respektē šādu rīcību.

"Glamping Tervete" cenšas sekot līdz visiem noteikumiem, kas saistās ar ārkārtas stāvokli valstī. Atpūtas vieta nodrošinājusi to, ka viesi ar namiņa saimniekiem komunicē attālināti un nav nepieciešama satikšanās. Pēc viesiem namiņš tiek dezinficēts, kā arī uz vietas viesiem ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi.

"Aprīļa mēnesī ir viesu skaita samazinājums, kas, protams, atsaucas arī uz apgrozījumu. Redzēs, kā viss turpināsies tuvākajos mēnešos," komentē P.Cēsniece.

Šobrīd "Glamping Tervete" būvē otru atpūtas namiņu. P. Cēsniece stāsta, ka viens no iemesliem noteikti bija pagājušās sezonas viesu labās atsauksmes, kas mudināja neapstāties un darboties tālāk. Un kā viens no soļiem pašsaprotami bija mazliet paplašināties.

"Otrs iemesls noteikti ir tas, ka esam diezgan radoši cilvēki un gribam izmēģināt dažādas idejas dzīvē. Šī ir laba vieta,kur paeksperimentēt ar arhitektūras un interjera risinājumiem un to iekļaušanos dabā," pauž P. Cēsniece.

Tuvākajā laikā plānots pabeigt jauno namiņu kalnā. Tas arī pagaidām ir atpūtas vietas galvenais mērķis. Joprojām aktuāla ir apkārtnes labiekārtošana, kas ir laikietilpīgs un lēns process. Tāpat "Glamping Tervete" ir iegādājušies velosipēdus, lai viesi varētu aktīvi pavadīt brīvdienas.

P.Cēsniece norāda: "Esam pozitīvi noskaņoti un dienas, kurās nav rezervāciju, izmantojam jaunā namiņa būvniecībai un teritorijas iekopšanai. Šādā veidā būvniecības darbi netraucē viesus un varam visus resursus novirzīt šīm darbībām. Gribam šo sezonu izbaudīt tāpat kā pirmo."

Tāpat viesus turpina uzņemt arī atpūtas vieta "Māja kokos" pie Niniera ezera.

"Latvieši pie mums brauca un brauks, bet drošības nolūkos mainījām uzturēšanās laiku no vienas nakts uz trim. Līdz ar to arī pazeminot cenu, bet šis variants uz latviešu publiku nestrādā, it īpaši šajos apstākļos, kad jāsāk taupīt neparedzamo krīzes seku dēļ," stāsta "Māja kokos" līdzīpašniece Maija Valaine. Šobrīd minimālais uzturēšanās laiks nomainīts no trīs uz divām naktīm.

M.Valaine min, ka "Māja kokos" noteikumi ļauj atpūtas vietā uzturēties tikai pāriem. "Šajā situācijā esmu pieļāvusi jau divus izņēmumus, jo uzskatu, ka ģimene ar bērniem ir drošāks variants. Jauniešu veselības stāvoklis var būt lielisks, bet, viņiem pašiem to nezinot, viņi var būt vīrusa pārnēsātāji," uzskata "Māja kokos" līdzīpašniece. Viņa novērojusi, ka šobrīd namiņi tiek izmantoti, lai atpūstos, nevis strādātu attālināti.

Pēc M.Valaines domām, uzlabojoties laika apstākļiem, sāks aktivizēties vietējais tūrisma tirgus.

"Tas viss šā gada apgrozījumu stipri samazinās, jo es personīgi vairāk orientējos uz ārzemju viesiem, kas uzturas vairākas naktis," komentē M.Valaine.

Viņa norāda, ka visi ārvalstu tūristi savus ceļojumus atcēla martā un aprīlī. Ari "Booking.com" noteikumi bija labvēlīgi un pandēmijas dēļ ļāva klientiem atcelt rezervācijas bez atcelšanas maksas.

M.Valaine norāda, ka, sākot ar maiju, rezervācijas vēl netiek atceltas, tāpēc tas uzņēmējai liek cerēt un ticēt uz pozitīvu iznākumu.

Db.lv jau rakstīja, ka atpūtas vieta pie Niniera ezera izveidota pirms aptuveni četriem gadiem un tās piedāvājumā ir jau divas mājas kokos. "Baltais čiekurs" ir 27 kvadrātmetrus, bet "Čiekurs" - 22 kvadrātmetrus plaši.

Komentāri

Pievienot komentāru